Środa 23 września 2020 | Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

WŁOSKA ROBOTA

MMTS KWIDZYN - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 35:28 (15:12)

Cenne i stosunkowo łatwe zwycięstwo odniósł MMTS w swojej hali, w meczu 19 serii PGNiG Superligi. Cieszy to tym bardziej, że po porażce w Mielcu mieliśmy spore obawy o dyspozycję naszej drużyny w pojedynku z Sandrą SPA Pogoń Szczecin. Ojcami sukcesu byli: Bartosz Dudek, Michał Peret i Kacper Adamski.

Kwidzyniacy udanie weszli w sobotnie spotkanie i szybko zbudowali kilku bramkową przewagę. Goście grali bardzo siłowo a ich ataki przypominały szybkie odpalenie pocisku, który przeważnie omijał cel, albo trafiał w obronne szyki. Miejscowi dobrze się czuli w takiej sytuacji i bez większej myśli taktycznej mogli z powodzeniem punktować portowców. Pomimo takiego obrazu gry – MMTS do przerwy prowadził tylko 15:12.

Po przerwie kwidzyniacy utrzymywali przewagę i w pewnym momencie wygrywali nawet dziewięcioma bramkami. Dobrym duchem drużyny był Bartosz Dudek, który zaliczył udane interwencje i emanował pozytywną energią. Dlatego zdziwiła nieco decyzja trenera o wstawieniu po zmianie stron Krzysztofa Szczeciny, który sprawiał wrażenie mniej dysponowanego od swojego kolegi. Kibice z szacunkiem spoglądali na poczynania Roberta Orzechowskiego – oddawał rzuty w swoim dawnym stylu. To w tym dniu wystarczyło na faworyzowaną ekipę i sięgnięcie po pełną pulę punktów. Kacper Adamski i Michał Peret rzucili dla MMTS-u po osiem bramek (na jedenaście prób). Osiem bramek zdobył też najskuteczniejszy zawodnik w ekipie gości - Piotr Rybski.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 35:28 (15:12)

MMTS Kwidzyn: Dudek (11/33 - 33 proc.), Szczecina (0/5) , Matlega (0/1) - Adamski 8, Peret 8, Orzechowski 5, Przytuła 4, Kryński 4 (3/4), Potoczny 3 (1/1), Biegaj 2, Landzwojczak 1, Guziewicz, Kutyła (0/1), Netz.

Kary: 8 min. (4 min. - Przytuła, 2 min. - Landzwojczak, Guziewicz)

Karne: 4/6

Pogoń Szczecin: Gawryś (10/32 – 31 proc.), Terechow (5/18 - 28 proc.) - Rybski 8 (3/3), Horiha 6, Krupa 5, Bosy 3, Matuszak 2, Fedeńczak 1, Krysiak 1, Biernacki 1, Jedziniak 1, Zaremba, Telenga.

Kary: 8 min. (4 min. - Zaremba, 2 min. - Horiha, Krupa)