Sobota 29 lutego 2020 | Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

SPR STAL MIELEC - MMTS KWIDZYN 28:27 (12:16)

Po przerwie na Mistrzostwa Europy piłkarze PGNiG Superligi powrócili na parkiety, a wśród nich nasz MMTS. Kibice liczyli na sporo emocji w wyjazdowym pojedynku kwidzyniaków i nie zawiedli się, ale ostateczny wynik rywalizacji okazał się niepomyślny dla naszego zespołu. Ostatnia drużyna w tabeli (do tego meczu) zdobyła o jedną bramkę więcej od przyjezdnych, którzy znaleźli się na 12 miejscu.

Początek meczu należał do kwidzyniaków, którzy stosunkowo łatwo objęli prowadzenie 0:4 a po chwili 2:5. Kibice z podziwem przyglądali się popisom Damiana Przytuły, który z drugiej linii oddawał celne rzuty na bramkę gospodarzy. Z kolei Bartosz Dudek zaliczał udane interwencje. Gra się bardzo zaostrzyła a piłkarze seryjnie otrzymywali kary. Nadszedł gorszy okres gry czerwono-czarnych. W konsekwencji mielczanie zdołali wyrównać, lecz goście nie dali za wygraną i wypracowali jeszcze przed zejściem do szatni czterobramkową przewagę (12:16).

Niestety, początek drugiej połowy to popis stalowców, którzy od razu zniwelowali przewagę gości. Nadzieję na sukces w tym spotkaniu dał Andrzej Kryński, ale ponownie Czeczeńcy złapali wiatr w żagle i w 45 minucie wyszli na prowadzenie 23:20. W samej końcówce Miljan Ivanović otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i Stal musiała bronić prowadzenia w podwójnym osłabieniu. Do siatki rywali trafił Michał Potoczny (28:27) i na dziesięć sekund przed końcem MMTS miał szansę wyrównać. Jednak świetną interwencją popisał się Tomasz Wiśniewski i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 28:27.

SPR Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 28:27 (12:16)

Stal Mielec: Wiśniewski (8/19 - 42 proc.), Andjelić (5/20 - 25 proc.) - Valyntsau 6 (1), Chodara 5, Ivanovic 5, Krupa 4, Jędrzejewski 3, Wojdak 1, Kornecki 1, Krępa 1, Mochocki 1, Janyst 1, Olszewski, Wiącek, Kozioł.

Karne: 1/1

Kary: 12 min. (Krępa, Janyst, Mochocki, Jędrzejewski x 2, Ivanovic, Krupa)

Czerwona kartka: Ivanovic - 60 min.

MMTS Kwidzyn: Dudek (10/39 - 29 proc.), Szczecina (0/3) - Kryński 5 (1), Przytuła 5, Potoczny 4 (1), Adamski 3, Peret 3, Grzenkowicz 2, Orzechowski 2, Ossowski 1, Netz 1, Kutyła 1, Guziewicz, Biegaj, Landzwojczak.