Piątek 30 października 2020 | Imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

PIĄTE KOŁO U WOZU (WSTĘPNIAK)

Marek SidorTo, że radnych opozycji Pan burmistrz traktuje bardzo niepoważnie – przekonani jesteśmy od dawna, ale niektóre decyzje wskazują, że ta dolegliwość dotyczy też „swoich”. W dniu 21 października 2019 r. na facebookowym profilu miejskim pojawił się wpis, który powinien wprawić w zakłopotanie wszystkich rajców: „Chcielibyśmy poznać Waszą opinię dotyczącą organizacji pokazu sztucznych ogni w dniu 31 grudnia o godz. 24:00. W zależności od Waszych odpowiedzi zorganizujemy, bądź nie pokaz sztucznych ogni w tym dniu. Prosimy o Wasze odpowiedzi do środy rana…”.  

Tak dokładnie zakomunikowano i zapowiedź zrealizowano. Zanotowano w sumie ok. 5,4 tys. oddanych głosów (2,9 tys. za i 2,4 tys. przeciw). Dodatkowo wpisano ponad 400 komentarzy. W następstwie tych „konsultacji” nad kwidzyńską ziemią wystrzelono tony sztucznych ogni. Temat został załatwiony, lecz sam sposób podjęcia decyzji wskazuje na iście zabawowy klimat tej akcji i niepoważne kreowanie werdyktu.  

O sposobie wydawania naszych wspólnych pieniędzy powinni decydować przede wszystkim mieszkańcy Kwidzyna, albo demokratycznie wybrani ich przedstawiciele. Jeżeli mają wchodzić w rachubę konsultacje społeczne, to musi się to odbyć według określonych procedur. Jednak władza postawiła na FB. Wiedząc, że nie ma to nic wspólnego z prawdziwą reprezentacją lokalnego środowiska. Bowiem w zabawie udział wzięli nie tylko kwidzyniacy, ale również „przypadkowi” ludzie a nawet osoby ukrywające się za anonimowymi profilami.  

Proponuję w przyszłości inne kwestie rozstrzygać właśnie w ten sposób (od najważniejszych po wszelkie duperele). Jako radny nie przypominam sobie żadnego wątku poruszanego na forum rady a dotyczącego spornej kwestii fajerwerków. Tak jakbyśmy byli predysponowani jedynie do podnoszenia rąk w czasie głosowania, a nie do kreowania istotnych rozwiązań. „Piąte koło u wozu” potrzebne jest wtedy, gdy pojawiają się jakieś wyjątkowe okoliczności związane przeważnie z jakimiś trudnościami.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Poniedziałek 20 stycznia 2020 | 001 2112
gapa
21-01-2020, 11:12
IP: 195.60.242.121
A tony to miasta czy mieszkańców .!?
W końcu przejmijcie władze w waszym ukochanym mieście i będzie wspaniale i dobrze , coś suweren nie do końca was docenia !
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem