Środa 12 sierpnia 2020 | Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii

WŁOSKA ROBOTA

MMTS KWIDZYN – CHROBRY GŁOGÓW 25:26 (12:13)

Chrobry Głogów przyjechał do Kwidzyna, aby pokonać naszą drużynę i ta sztuka im się udała w meczu 15 serii PGNiG Superligi. MMTS Kwidzyn przegrał 25:26 (12:13) po bardzo wyrównanym pojedynku. Było to prestiżowe rozstrzygnięcie, bo decydowało o istotnej roszadzie w dole ligowej tabeli.

Głogowianie mieli na swoim koncie serię siedmiu porażek a kwidzyniacy zdołali wygrać tylko jedno z pięciu ostatnich meczów. Początek sobotniego spotkania nie nastrajał optymizmem, ponieważ goście uzyskali szybko prowadzenie. A szkoda, bo w pierwszej akcji 1001 gola mógł uzyskać Michał Peret i byłby to kolejny miły akcent po wcześniejszym podarku Klubu Kibica. Przyjezdni wygrywali 4:1, ale gospodarze zdołali wyrównać. Bezbłędnym egzekutorem rzutów karnych stał się Nikodem Kutyła, który jak profesor posyłał piłki wprost do siatki. Dodatkowe udane interwencje Bartosza Dudka pozwoliły całkowicie zniwelować przewagę Chrobrego, gdyby nie ostatnia akcja przed zejściem na przerwę i celny rzut Macieja Marszałka (12:13).

Początek drugiej połowy znów należał do głogowian i to tak bardzo, że po 40 minutach ich przewaga wzrosła do pięciu bramek (16:21). Jednak w ich szeregach dało się zauważyć zmęczenie. Trochę zamieszania poczynili też sędziowie swoimi dziwnymi decyzjami. Kwidzyniacy złapali wiatr w żagle i różnica stopniała zaledwie do jednej bramki. Kutyłę (w 41 minucie po raz pierwszy pomylił się) w egzekwowaniu rzutów karnych z powodzeniem zastąpił Andrzej Kryński. Na cztery minuty przed końcową syreną mieliśmy remis (24:24) i odżyła nieco zblazowana widownia. Wszystko zapowiadało udany finisz MMTS-u. Na 30 sekund przed końcem kwidzyniacy grali siedmioma zawodnikami w polu, ale misternie rozgrywana akcja zakończyła się zgubieniem piłki. Zostało 19 sekund, które przyjezdni wykorzystali po przeprowadzeniu taktycznej akcji (26:25). Dzięki temu głogowianie usadowili się na dziesiątym miejscu w ligowej tabeli.

MMTS Kwidzyn – Chrobry Głogów 25:26 (12:13)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Matlęga, Szczecina – Adamski 3, Biegaj 2, Grzenkowicz 1, Guziewicz, Krieger, Kryński 3, Kutyła 6, Landzwojczak 1, Orzechowski 2, Ossowski, Peret 4, Potoczny 2, Przytuła 1.