Niedziela 26 stycznia 2020 | Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - MMTS KWIDZYN 27:24 (14:13)

Piłkarze ręczni MMTS-u na inaugurację rundy rewanżowej przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lublin 27:24 (14:13) i ponownie zaliczyli spadek w ligowej tabeli. Miedziowi prowadzili przez większość spotkania, a kwidzyniaków pozbawili złudzeń w ostatnich minutach. Miłą wiadomością pozostaje fakt, że swoją tysięczną bramkę w zespole MMTS zdobył Michał Peret.

Dopiero w 4 min. wynik meczu otworzył Ryszard Landzwojczak, ale szybko zrewanżował się Krzysztof Pawlaczyk. Do 10 min. mieliśmy wyrównaną rywalizację (5:5), a po dziesięciu minutach Zagłębie doprowadziło do stanu 7:6. Przyszedł dobry moment gry kwidzyniaków i po ich kolejnych trzech bramkach zrobiło się 7:9. Przy takim stanie rzeczy Bartłomiej Jaszka wziął czas dla swojej drużyny, który gospodarze umiejętnie wykorzystali - zaraz zdobyli trzy bramki i to po przeprowadzeniu zabójczych kontr. Do końca pierwszej połowy to lubinianie byli na prowadzeniu, ale cały czas deptali im po piętach szczypiorniści MMTS-u.

W drugiej połowie ponownie gospodarze częściej byli na prowadzeniu, ale nie było one aż tak wyraźne. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu i trudno było wskazać ostatecznego triumfatora. Na nasze nieszczęście w bramce gospodarzy skuteczne interwencje zaliczał Marcin Schodowski. Na 5 minut przed końcem gola zdobył Maciej Tokaj (24:22) a chwilę później karnego obronił wspomniany Schodowski i zrobiło się 25:22. To zdecydowało o wygranej miejscowych, bo MMTS nie był już w stanie dojść przeciwnika.

MKS Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 27:24 (14:13)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Marciniak 4, Czyczykało 3, Drobiecki 4, Pawlaczyk 2, Tokaj 4, Sroczyk 2, Stankiewicz 5, Pietruszko 2, Adamski, Kupiec, Mrozowicz, Gębala 1, Hajnos.

Karne: 1/1

Kary: 6 min.

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski 6, Peret 4, Orzechowski 4, Landzwojczak 2, Guziewicz 3, Kryński 2, Przytuła 1, Grzenkowicz 1, Ossowski, Matlęga, Krieger, Potoczny 1, Kutyła, Biegaj.