Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

MMTS KWIDZYN - GRUPA AZOTY TARNÓW 33:29 (15:16)

MMTS Kwidzyn wreszcie odniósł zwycięstwo. Stało się to w sobotę, na własnym terenie w spotkaniu 13 serii PGNiG Superligi z Grupą Azoty Tarnów. Kwidzyniacy wygrali 33:29 a kibice złapali głębszy oddech, bo została przerwana długa seria porażek ich pupili. W ten sposób odnotowaliśmy czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Dmytro Zinchuka w tym sezonie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po 5 minutach prowadzili 1:3, a w 7 minucie 2:5. Wystarczyło, że gospodarze lepiej ustawili szyki obronne i w 12 minucie mieliśmy remis (6:6). Przez kolejne 8 minut żadna z drużyn nie była w stanie zdominować przeciwnika (11:11), ale w końcu nadszedł pierwszy przełomowy moment. W dużej mierze dzięki poczynaniom Michała Potocznego i Roberta Orzechowskiego MMTS uzyskał prowadzenie 15:12. Niestety, przyjezdni odpowiedzieli czterema bramkami i pierwsza połowa padła łupem tarnowian 15:16.

Po powrocie na parkiet trwała wyrównana walka, lecz nadal utrzymywała się minimalna przewaga gości. W 37 minucie kwidzyniacy zdołali wyjść na prowadzenie (21:20). W 40 minucie między słupkami naszej bramki pojawił się Bartosz Dudek, który zdołał obronić dwa rzuty karne. W 46 minucie, po golu Ryszarda Landzwojczaka było już 26:22. Tarnowianie ruszyli do odrabiania strat i na 5 minut przed końcową syreną zmniejszyli ją do dwóch bramek (28:26). Słaba dyspozycja bramkarzy gości ułatwiła zadanie kwidzyniakom, którzy odskoczyli przeciwnikowi na cztery gole (31:27). Taka przewaga utrzymała się do końca (33:29).

MMTS Kwidzyn - Grupa Azoty Tarnów 33:29 (15:16)

MMTS: Dudek (5/13, 38 proc.), Szczecina (9/30, 30 proc.) - Potoczny 6, Orzechowski 5, Przytuła 5, Landzwojczak 4, Guziewicz 3, Peret 3, Krieger 2, Adamski 1, Biegaj 1, Grzenkowicz 1, Kryński 1, Kutyła 1.

Kary: 6 min. (2 - Adamski, Landzwojczak, Przytuła)

Karne: 1/2

Grupa Azoty: Ciochoń (1/9, 11 proc.), Małecki (6/31, 19 proc.) - Tokuda 8, Kużdeba 5, Kowalik 4, Grozdek 3, Tarcijonas 3, Pedryc 2, Sanek 2, Dadej 1, Wojdan 1, Grabowski, Nowak.

Kary: 12 min. (4 - Grozdek, Tarcijonas, 2 - Kowalik, Sanek)