Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS KWIDZYN 26:22 (11:11)

Nadal trwa zła passa MMTS-u. Niestety, ale już zaliczamy porażki z przeciętnymi drużynami. Tym razem przegrana z Torus Wybrzeże w 12 serii PGNiG Superligi. Gdańszczanie wygrali drugi mecz z rzędu. Kwidzyniacy doznali siódmej z rzędu porażki. Czy jest coś w stanie przerwać tą złą serię?

Nasi piłkarze źle weszli w sobotni mecz. Po 11 minutach miejscowi prowadzili 6:2. Wtedy trener Dmytro Zinchuk wziął czas i po chwili rywalizacja się wyrównała. Udane interwencje zaliczył Bartosz Dudek a bramki zdobywali Kacper Adamski, Damian Przytuła i Michał Potoczny. Kwidzyniacy odrobili straty i w 19 minucie był już remis 9:9. Do końca pierwszej połowy mieliśmy wyrównany mecz, chociaż po golu Roberta Orzechowskiego wyszliśmy na pierwsze prowadzenie a potem żadna z drużyn nie grzeszyła skutecznością i dopiero bramka Mateusza Wróbla na 4 minuty przed syreną oznajmiającą zejście do szatni doprowadziła do ponownego remisu (11:11).

W drugiej połowie dopiero w samej końcówce jedna z drużyn przechyliła szalę zwycięstwa i zrobił to zespół gospodarzy. Stało się to w 51 minucie - Wybrzeże wyszło na dwubramkowe prowadzenie. W międzyczasie czerwoną kartkę otrzymał Damian Przytuła a kwidzyniacy zaczęli popełniać błędy i przełamanie stało się faktem. W 53 minucie miejscowi prowadzili już 21:18, ale dzięki Michałowi Peretowi na minutę przed końcem meczu, udało się zbliżyć do rywali na dwie bramki (23:21). Efektowne kontry Wybrzeża przyniosły efekt i zrobiło się 26:21. Wynik meczu ustalił Michał Potoczny (26:22).

Torus Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 26:22 (11:11)

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Pieczonka 6, Wróbel 5, Prymlewicz 4, Oliveira 4, Komarzewski 3, Papaj 2, Janikowski 1, Sulej 1, Adamczyk, Gajek, Bednarek, Salacz, Powarzyński,

Karne: 2/3

Kary: 10 min. (Janikowski, Powarzyński, Pieczonka, Papaj, Bednarek - po 2 min.)

MMTS: Dudek, Szczecina, Matlęga - Potoczny 7, Peret 4, Adamski 3, Orzechowski 3, Kryński 2, Przytuła 2, Landzwojczak 1, Biegaj, Krieger, Netz, Grzenkowicz.

Karne: 3/4

Kary: 14 min. (Przytuła 6 min. - czerwona kartka, Krieger, Landzwojczak, Grzenkowicz - po 2 min.)

Autor: oprac. eska | Niedziela 24 listopada 2019 | 001 204