Piątek 23 października 2020 | Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

INTERPELACJE TO TAKI KWIDZYŃSKI BĘKART (WSTĘPNIAK)

Marek SidorJeden z najbardziej popularnych wśród mieszkańców punktów obrad kwidzyńskich rajców - napotyka proceduralną przeszkodę. I to przeszkodę ustawioną przez znikomą większość w radzie miasta (chociaż po ostatnim posiedzeniu widać wyraźnie, że koalicja rządząca Kwidzynem może liczyć na cichego sojusznika w postaci jednego opozycyjnego radnego). Ciekawostką może być fakt, że ta większość na swoich sztandarach ma wielkimi literami wypisane słowo „DEMOKRACJA”.  

Niestety, w ramach tych demokratycznych procedur sprawnie wyeliminowano udzielanie odpowiedzi w trakcie sesji i zainteresowani odpowiedziami muszą w ich poszukiwaniu udać się na strony internetowe Biuletynu Informacji Publicznej. Proszę mi wierzyć, że nawet dla wprawionych internautów jest to zadanie stosunkowo trudne. Jednak, gdy już tam dotrzemy, to okazuje się, że na 201 interpelacji i zapytań złożonych na piśmie w bieżącym roku (stan na 21.10.2019 r.) tylko 20 jest autorstwa radnych koalicji PKO-SLD. Dlaczego? Mam swoją teorię na ten temat i przyjdzie czas, że się z nią (w tym miejscu) podzielę.  

Dzisiaj poprzestanę na przedstawieniu innych zawiłości, związanych z otrzymaniem odpowiedzi od Pana Burmistrza. Mam np. jeden temat, który „wałkuję” już od czerwca i końca nie widać. Inna informacja publiczna jest skrzętnie chowana pod płaszczykiem „tajemnicy skarbowej”. Przypomina to często zabawę w ciuciubabkę. I dlatego na ostatniej sesji uczyniłem pewne porównanie, które telewidzom kablówki bardzo przypadło do gustu i prosili o powtórkę. Oto historia wirtualnego, pisemnego zapytania:

- Proszę o podanie, które miasto jest stolicą Polski?

- Czy chodzi panu radnemu o pierwszą, czy aktualną stolicę?

- Chodzi mnie o aktualną stolicę.

- Proszę o doprecyzowanie, czy chodzi panu radnemu o stolicę administracyjną, czy kulturalną?

- Oczywiście, że administracyjną.

- Niestety, ze względu na bezpieczeństwo kraju nie mogę udzielić takiej odpowiedzi, ponieważ w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego, potencjalny wróg będzie znał siedziby najważniejszych organów w państwie.  

I tak jeszcze przez cztery lata. Ku chwale Ojczyzny.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Piątek 15 listopada 2019 | 001 1870
gapcio
21-11-2019, 10:19
IP: 91.232.175.244
Panie redaktorze !
Dochody pana Banasis sąd ukrył na 70 lat!
I czemu się pan dziwi opcja nie ma znaczenia !!
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem