Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

MMTS KWIDZYN - ORLEN WISŁA PŁOCK 19:25 (7:14)

W spotkaniu 11 serii PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn podejmował Orlen Wisłę Płock. W obecnym stanie trudno było liczyć na wyrównaną rywalizację, ale faktem pozostaje, że drugą połowę meczu wygrali kwidzyniacy (to tak dla pocieszenia), bo dyspozycja naszej drużyny pozostawia wiele do życzenia.

Pomimo kilku braków kadrowych żadnych problemów z pokonaniem swoich rywali nie mieli podopieczni Xaviego Sabate. Od początku spotkania goście narzucili swój styl i dominowali na kwidzyńskim parkiecie. MMTS miał ogromne problemy ze sforsowaniem bardzo dobrze ustawionej defensywy Wisły. Płocczanie byli na fali i już po kilku minutach prowadzili 4:1, aby w 20 minucie osiągnąć wynik 10:3. Wtedy o przerwę poprosił Dmytro Zinchuk, lecz nie przyniosło to zamierzonego efektu i pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Wisły 14:7.

W drugiej odsłoni płocczanie nieco spuścili z tonu, ale utrzymywali bezpieczną przewagę. Pozwoliło to kwidzyniakom na większą swobodę w budowaniu akcji ofensywnych, które i tak niczym specjalnym się wyróżniały. Gospodarze napędzani przez Kacpra Adamskiego, Michała Pereta i Andrzeja Kryńskiego zdołali utrzymać stratę siedmiu trafień (13:20). Przypadła nam do gustu ładna bramka zdobyta przez Alana Guziewicza i efektowna obrona rzutu karnego przez Jakuba Matlęgę. Po przeciwnej stronie brylował Igor Żabić, który był nie do zatrzymania pod bramką gospodarzy, a swój występ zakończył siedmioma trafieniami. Generalnie, obie drużyny nie zachwyciły a kibice mogli czuć się nieco rozczarowani.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 19:25 (7:14)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 1, Orzechowski 1, Kryński 2, Peret 4, Adamski 5, Biegaj 1, Guziewicz 1, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak, Przytuła 1.