Wtorek 10 grudnia 2019 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

ENERGA MKS KALISZ – MMTS KWIDZYN 27:23 (12:8)

W ostatnim czasie nasza drużyna ma niestety pod górkę. Jak nie seria kontuzji, to fatalna dyspozycja przy egzekwowaniu rzutów karnych, albo (tak jak było w piątkowym meczu) rewelacyjna postawa bramkarza przeciwników. Gubimy punkty, coraz niżej lokujemy się w tabeli i trudno przewidywać powtórkę z poprzedniego sezonu.

Na pewno 15 skutecznych interwencji Łukasza Zakrety przyczyniło się do odniesienia przez Energę MKS Kalisz drugiego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach PGNiG Superligi, ponieważ końcowa przewaga bramkowa nad MMTS Kwidzyn była mniej okazała. Jednak to gospodarze mieli pod kontrolą cały przebieg meczu i przez większość czasu utrzymywali nad przeciwnikiem bezpieczny dystans. Przez pierwsze 13 minut meczu goście zdobyli tylko 2 gole (jedną tylko z gry - Andrzej Kryński). Gospodarze w tym czasie zdołali natomiast trafić do bramki 7 razy (w tym dwie z rzutów karnych) i rozpocząć grę od prowadzenia 7:2. Na 5 minut przed przerwą wypracowali przewagę 12:5 i to był jej największy rozmiar.

Kwidzyniacy tylko przez chwilę mieli nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji, gdy w 37 minucie doszli kaliszan na dwa gole (14:12). Niestety, to był szczyt marzeń, ponieważ gospodarze szybko zdobyli 6 bramek (przy zaledwie 2 trafieniach MMTS - Peret i Kryński). W efekcie po 46 minutach meczu Energa MKS prowadziła 20:14. Najczęściej do siatki przyjezdnych trafiał Marek Szpera. Dla Szpery i Macieja Pilitowskiego był to szczególny mecz, bo obaj przenieśli się do Kalisza właśnie z Kwidzyna. Ostatecznie kaliszanie wygrali 27:23.

Energa MKS Kalisz – MMTS Kwidzyn 27:23 (12:8)

Energa MKS: Zakreta, Krekora, Liljestrand – Szpera 8, Kamyszek 5, K. Pilitowski 5, Krycki 3, Misiejuk 3, Drej 2, M. Pilitowski 1, Bożek, Galewski, Klopsteg.

Kary: 4 min.

Karne: 6/6

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga – Kryński 5, Orzechowski 4, Adamski 3, Peret 3, Potoczny 3, Biegaj 2, Przytuła 2, Grzenkowicz 1, Guziewicz, Landzwojczak, Netz, Ossowski.

Kary: 8 min.