Środa 13 listopada 2019 | Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

GWARDIA OPOLE - MMTS KWIDZYN 29:25 (15:14)

W meczu 8 serii PGNiG Superligi kwidzyńscy szczypiorniści przegrali w Opolu 25:29. Szkoda, bo była okazja do zdobycia punktów, ponieważ Gwardia wystąpiła w mocno osłabionym składzie (bez Przemysława Zadury, Michała Lemaniaka, Michała Scisłowicza i Jana Klimków), Nasza drużyna zaliczyła dobry moment gry 10 minut po przerwie.

Warto wiedzieć, że i drużyna z Kwidzyna miała również przetrzebione szeregi. Zabrakło Kamila Kriegera, Adriana Nogowskiego, Michała Potocznego, Przemysława Rosiaka i Roberta Orzechowskiego. Zapowiadało to wyrównane zawody. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, bo MMTS zdobył szybko dwa gole, ale cóż z tego skoro za chwilę był remis a potem na tablicy wyników widzieliśmy 4:2. Od tej pory gwardziści pilnowali 2-3 bramkową przewagę i nie potrafili w pierwszej połowie osiągnąć większego dystansu.

Początek drugiej odsłony był bardzo obiecujący dla kwidzyniaków. Do bramki gospodarzy trafiali Ryszard Landzwojczak, Rafał Biegaj, Michał Peret i Kamil Netz. W 39 min MMTS prowadził 15:19 i po chwili 16:20. W następnych 10 minutach przyjezdni całkowicie rozregulowali swoje celowniki i zapomnieli zdobywać gole. Twarda gra w defensywie opolan przyniosła natychmiastowy efekt i w 50 minucie było już 22:20 dla Gwardii. Duża w tym zasługa Adama Malchera (w drugiej połowie obronił aż cztery rzuty karne). Gospodarze nie zwolniali i powiększyli przewagę do czterech bramek.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi dłuższa przerwa (dwa i pół tygodnia). Mecz 9 serii MMTS zagra u siebie z mistrzem Polski.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 29:25 (15:14)

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Siwak 5, Zarzycki 3, Mokrzki 7, Jankowski 7, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Działakiewicz 4, Skraburski.

Karne: 4/2

Kary: 14 min. (Skraburski x 2, Siwak, Mokrzki, Malcher, Milewski, Mauer)

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 2, Kryński 5, Peret 5, Adamski 2, Biegaj 6, Guziewicz 1, Netz 3, Ossowski, Kutyła, Landzwojczak 1, Przytuła.

Karne: 7/2

Kary: 14 min. (Landzwojczak x 3, Przytuła x 2, Guziewicz oraz kara dla trenera Zinchuka)

Autor: oprac. eska | Sobota 19 października 2019 | 000 104