Niedziela 20 października 2019 | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN - MMTS KWIDZYN 27:24 (11:12)

Niespełna kwadrans przed końcem spotkania kwidzyniacy prowadzili w Szczecinie pięcioma bramkami, lecz ostatnie minuty były fatalne w ich wykonaniu i ostatecznie przegrali aż trzema golami (27:24).

Początek meczu był wyrównany, ale pomimo braku w składzie Kamila Kriegera to goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywali minimalną przewagę bramkową. Portowcy czynili sporo niewymuszonych błędów a przyjezdni ochoczo wykorzystywali takie prezenty. Na przerwę zawodnicy MMTS-u schodzili z zapasem jednej bramki (11:12).

Zaraz po przerwie kwidzyniacy zaczęli budować większą przewagę. W tym dziele pierwsze skrzypce grali Michał Peret i Andrzej Kryński. Pomagali im w tym miejscowi, bo często łapali kary. Na tablicy wyników mieliśmy bardzo korzystny wynik 17:22 i perspektywę rychłego zainkasowania kompletu punktów. Niestety, nasza maszynka zacięła się całkowicie a Pogoń systematycznie odrabiała straty. Gospodarze przechwytywali piłki w obronie i kilka dobrych interwencji zaliczył Anton Terekhof. To wystarczyło, aby niemożliwe stało się możliwe. W 52 minucie był już remis (22:22). Nie pomógł czas na żądanie i nerwowe rotacje składem. Gdy portowcy prowadzili 25:22 to nastąpiło przebudzenie kwidzyniaków. MMTS szybko zaliczył dwa trafienia, ale Pogoń zdołała powstrzymać ataki przeciwnika a nawet skutecznie odpowiedzieć (27:24).

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:24 (11:12)

Spa Pogoń: Terekhof, Gawryś - Telenga, Wąsowski, Horiha, Krupa 6, Bosy 5, Biernacki 3, Jedziniak, Krysiak 1, Matuszak 4, Rybski 4 (3/3), Zaremba 1, Fedeńczak 3.

Karne: 3/3

Kary: 14 min. (Wąsowski, Horiha, Krupa, Krysiak, Matuszak, Zaremba, Fedeńczak - 2 min.)

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 1, Kryński 8 (4/6), Peret 4, Adamski 4, Biegaj 3, Netz 1, Ossowski 2, Kutyła, Landzwojczak, Przytuła 1.