Poniedziałek 16 września 2019 | Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Festiwal Smaków

CHROBRY GŁOGÓW - MMTS KWIDZYN 24:27 (13:11)

Sobotni mecz to oprócz emocji sportowych całe pasmo kontuzji. Po stronie MMTS-u poszkodowanymi zostali Michał Peret i Przemysław Rosiak. Pomimo tego nasi kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani, ponieważ kwidzyniacy pokazali się z jak najlepszej strony i zdobyli komplet punktów. Gwiazdą wieczoru okazał się Bartosz Dudek.

Początek spotkania należał do MMTS-u. Goście po 7 minutach prowadzili czterema bramkami a pierwsze trafienie głogowianie zaliczyli dopiero w 9 minucie. Jednak potem zaczęło się odrabianie strat i to na tyle skuteczne, że Chrobry w 24 minucie za sprawą Miłosza Bekisza wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym meczu i zdołał jeszcze przed zejściem na przerwę powiększyć przewagę (13:11).

Druga odsłona okazała się jeszcze ciekawsza. Głogowianie w 38 minucie spotkania prowadzili 17:13 i wszystko wskazywało na to, że są na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów. Wtedy nadszedł przełomowy moment – miejscowi zaczęli piłkę rozgrywać zbyt nonszalancko a taki stan rzeczy umiejętnie wykorzystywali przyjezdni. Jak nie Robert Orzechowski to Nikodem Kutyła efektownie zdobywali bramki. Dostroił się do nich Kacper Adamski, który posyłał piłki w kierunku bramki ze znacznej odległości, a między naszymi słupkami cuda wyczyniał Bartosz Dudek. Kwidzyniacy chwycili wiatr w żagle i nie zamierzali oddać pola przeciwnikowi. W ostatnich fragmentach bardzo dobrze spisywał się Ryszard Landzwojczak. Goście kończyli mecz z czterema zawodnikami w polu, ale i to nie było w stanie zmienić losów pojedynku. MMTS stanowił kolektyw zdolny do ogromnych poświęceń i to w zupełności wystarczyło na tak wymagającego przeciwnika w drugiej kolejce PGNiG Superligi.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:27 (13:11)

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Zdobylak 2 (2/2), Warmijak, Klinger, Babicz 6, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek, Orpik, Jamioł 6, Krzysztofik 3, Bekisz 5, Makowiejew

Karne: 2/2

Kary: 14 minut (Tylutki – 6 minuty; Klinger, Babicz, Przysiek, Krzysztofik – po 2 minuty)

Czerwona kartka: Tylutki w 55 minucie (gradacja kar)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Grzenkowicz 1, Orzechowski 6, Kryński 2 (0/2), Krieger, Peret 2, Adamski 5, Biegaj, Rosiak 1, Guziewicz 1, Netz, Ossowski 1, Kutyła 3 (1/1), Landzwojczak 4, Przytuła 1

Karne: 1/3

Kary: 14 minut (Krieger, Przytuła – po 4 minuty; Orzechowski, Rosiak, Landzwojczak – po 2 minuty)

Autor: oprac. eska | Niedziela 8 września 2019 | 000 106