Poniedziałek 16 września 2019 | Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Festiwal Smaków

PEWNA WYGRANA MMTS-U NA INAUGURACJĘ LIGI

W meczu 1-ej kolejki PGNiG Superligi kwidzyniacy pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 28:23. Był to udany debiut trenerski Dmytro Zinchuka, ale duża w tym zasługa fenomenalnego Michała Pereta i skutecznego między słupkami Krzysztofa Szczeciny.

Co ciekawe, te same drużyny zagrały ze sobą niespełna dwa tygodnie w meczu towarzyskim podczas Szczypiorno Cup i wtedy „miedziowi” rozbili kwidzyniaków 34:17. Goście również lepiej rozpoczęli ligowe spotkanie i po bramkach Tomasza Pietruszko oraz Wojciecha Hajnosa prowadzili 2:0. MMTS rozkręcał się powoli, aby w 11 minucie wyjść na pierwsze prowadzenie 5:4, którego już nie oddał do końca meczu. Gospodarze między 10 a 14 minutą zdobyli 5 goli (trzy trafienia należały do Michała Pereta) przy jednej straconej bramce. Zapowiadało się bardzo łatwe zwycięstwo, lecz nasi zawodnicy zaczęli popełniać proste błędy a Zagłębie skutecznie kontratakowało. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 16:13.

Również w drugiej odsłonie kwidzyniacy utrzymywali przewagę. Nadal dobrze spisywali się nasi bramkarze, a Bartosz Dudek po raz drugi okazał się lepszy od przeciwnika przy egzekwowaniu rzutu karnego. Nieco gorzej było w polu, ale nadal mogliśmy liczyć na naszego kołowego, któremu wszystko wychodziło i był najlepszym snajperem w sobotnich zawodach. W 54 minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Ryszard Landzwojczak, ale nie miało to istotnego znaczenia dla losów całego pojedynku.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek - Peret 10, Kryński 7, Potoczny 5, Adamski 3, Grzenkowicz 1, Krieger 1, Przytuła 1, Orzechowski, Netz, Landzwojczak, Biegaj, Guziewicz, Ossowski, Rosiak.

Kary: 14 min. (6 min. - Landzwojczak + czerwona kartka, 4 min. - Netz, 2 min. - Adamski, Przytuła).

Karne: 8/8

Zagłębie Lubin: Bartosik, Wiącek, Schodowski - Sroczyk 5, Pietruszko 4, Kupiec 3, Gębala 3, Stankiewicz 3, Hajnos 2, Czyczykało 2, Dudkowski 1, Mrozowicz, Pawlaczyk, Bogacz.

Kary: 18 min. (4 min. - Kupiec, Pawlaczyk 2 min. - Gębala, Janos, Czyczykało, Stankiewicz, Hipner (drugi trener).