Wtorek 25 czerwca 2019 | Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

ORLEN WISŁA PŁOCK - MMTS KWIDZYN 28:16 (14:9)

Wysoka wygrana w pierwszym meczu rozpisała końcowy scenariusz. Nafciarze mogli bez zbędnych emocji przystąpić do niedzielnego spotkania i tak się w istocie stało. Obie ekipy myślami były bardziej przy kolejnych „przeszkodach” i trudno się temu dziwić. Wynik zanotowaliśmy podobny do tego z Kwidzyna, z tym że, drużyny solidarnie zdobyły po trzy bramki więcej.

Od samego początku meczu ton nadawali gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenia 3:0. Kwidzyniacy na swojego pierwszego gola musieli czekać do 8 minuty. Goście mieli problem z sforsowaniem szyków obronnych płocczan, lecz gospodarze w tej formacji też zbytnio nie błyszczeli. Spotkanie nieco się wyrównało a sam wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dopiero kilka udanych kontrataków miejscowych dało im znaczne prowadzenie przed zejściem do szatni (14:9).

Po przerwie na parkiecie pojawili się zmiennicy, ale przewaga fizyczna nadal była po stronie  Nafciarzy. Kwidzyniacy nie forsowali szybkiego tempa i robili sporo niewymuszonych błędów. Kilka piłek odbił też Marcin Wichary. I tak jak w pierwszej połowie gospodarze zaliczyli całą serię trafień a przewaga wzrosła do poziomu odpowiadającego aktualnemu potencjałowi obu drużyn.

Orlen Wisła Płock awansowała do finału play-off, w którym od soboty byli już szczypiorniści PGE Vive Kielce. Pierwszy ich mecz zaplanowano już na środę 22 maja. Z kolei MMTS zweryfikuje swoje możliwości w najbliższy wtorek.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 28:16 (14:9)

Wisła Płock: Wichary, Morawski, Borbely -  Daszek 3 (1 k.), Krajewski 3, Racotea 3, Moya 1, Zdrahala, Obradović 1, Góralski 2, Piechowski, Źabić 2, Mihić 2, de Toledo 6, Sulić 1, Mlakar 4.