Środa 21 sierpnia 2019 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

MMTS KWIDZYN - ORLEN WISŁA PŁOCK 13:25 (6:14)

W środę wieczorem mogliśmy się przekonać jak istotne jest w grach zespołowych mentalne nastawienie zawodników. Oczywiście chodzi tu o Nafciarzy, którzy z „tyłu głowy” mieli ostatni remis z MMTS-em, a przede wszystkim sensacyjny wynik z pierwszego półfinału. Podeszli do rywalizacji z naszą drużyną mocno skoncentrowani i nie pozostawili cienia wątpliwości odnośnie ich bezapelacyjnej dominacji.

Kibice liczyli na bardziej wyrównany pojedynek, ponieważ Wisła w niedzielę poniosła porażkę z Vive w finale Pucharu Polski. Tak się jednak nie stało i płocczanie wygrali w pierwszym swoim meczu półfinałowym 25:13. Kwidzyniakom nie wychodził atak pozycyjny i nie byli w stanie sforsować obrony gości, a jak się nawet udało to na posterunku był Adam Morawski. Dodatkowo bezlitosny dla śmiałków chcących skierować piłkę do bramki przy egzekwowaniu rzutów karnych.

Goście prowadzenie objęli już w 1 minucie po rzucie Tomasza Gębali i za chwilę zdobyli drugiego gola (0:2). W 5 min. Michał Potoczny nie pomylił się z 7 metrów a dwie minuty później doprowadził do wyrównania Andrzej Kryński (2:2). I na tym emocje się skończyły. W 13 min. na tablicy wyników mieliśmy 2:6. Skuteczny był Renato Sulić, bramki dokładali też rozgrywający i Wisła utrzymywała bezpieczną przewagę. Gospodarze średnio co 5 minut trafiali do bramki przeciwnika i do przerwy udało się to im 6 razy (6:14).

Po wznowieniu gry trzy bramki zdobył Michał Daszek. MMTS zachował wcześniejszą regularność w zdobywaniu goli a Wisła nieco zmniejszyła swoją skuteczność, bo w drugiej połowie udało się zdobyć gościom tylko 11 bramek. Trzy ostatnie bramki dla kwidzyniaków Michał Potoczny zdobył z rzutów karnych a spotkanie skończyło się wynikiem 13:25. Rewanż już w najbliższą niedzielę w Orlen Arenie (godz. 13:00).

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 13:25 (6:14)

MMTS Kwidzyn: Szczecina (6/26 - 23 proc), Dudek (2/7 - 29 proc.) - Potoczny 5/4, Kryński 2, Peret 2, Adamski 1, Orzechowski 1, Przytuła 1, Szczepański 1, Guziewicz, Krieger, Landzwojczak, Netz, Nogowski, Rosiak, Ossowski.