Czwartek 4 czerwca 2020 | Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

KTO SIĘ UDERZY W PIERŚ? (WSTĘPNIAK)

Marek SidorNowa uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Kwidzynie ledwo weszła w życie a już budzi spore emocje. Słabych punktów w tej regulacji jest wiele i aż wierzyć się nie chce w taką fuszerkę legislacyjną.

Problemem najważniejszym pozostaje, że mieszkańcy korzystając z wody w roku 2018 nie mieli zielonego pojęcia o związku finansowo-przyczynowym z inną usługą komunalną. Tym bardziej, iż od dawna było wiadomo o coraz większych kosztach utrzymania całego systemu (tych zależnych i niezależnych). Najgorsze jest to, że system śmieciowy i tak nie należał do doskonałych a jego szczelność pozostawiała wiele do życzenia i wymagała natychmiastowych działań naprawczych. Niestety, takich nie podjęto a oczekiwano (w błogim stanie) na rozstrzygnięcia wyborcze, aby nie budzić niepotrzebnego niezadowolenia wśród mieszkańców.

W końcu wymyślono i wprowadzono. Popisano się przy tym nieadekwatną bufonadą. Wszelkie krytyczne uwagi były puszczane mimo uszu, bo przecież już klamka zapadła a „maszynka do głosowania” i tak swoje zrobiła. Teraz jest cacy... tak cacy, że zaledwie w parę dni od wprowadzenia nowej regulacji zabrano się za poprawianie uchwały. Z niepokojem czekam na kolejną odsłonę, ponieważ nie wierzę w gruntowne i rezolutne przemeblowanie.

Przypomnę, że w poprzednim „rozdaniu” tylko małej grupce mieszkańców opłacało się zadeklarowanie zbiórki odpadów zmieszanych. Obecnie coraz częściej słyszę, że właściciele nieruchomości zamierzają odejść od selektywnej zbiórki, bo życie z jednym kubłem będzie łatwiejsze i wygodniejsze (?!). Niestety, to nie jedyne kuriozum z tym związane.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Poniedziałek 13 maja 2019 | 001 2768
kowalski
13-05-2019, 23:40
IP: 89.229.214.15
Wodociągi to spółka miejska. Dysponuje aktualnymi danymi z odczytów wodomierzy. Jeśli dodanie jednej pozycji na fakturze i pobranie opłaty, to jest problem, to mogą te dane przesłać magistratowi i niech tam wystawią fakturę. Gdybym wcześniej wiedział, że szykuje się coś takiego, dawno założyłbym wodomierz do ogrodu i postawił zbiornik na deszczówkę. No i najważniejsze. Jeśli opłaty są ustalane na podstawie ubiegłorocznego zużycia, to powinno być to ogłoszone najpóźniej w 2018. Kto zaskarży tą kretyńską uchwałę?
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem