Piątek 17 września 2021 | Imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta

Rejestracja Zaloguj się
golfkwidzyn
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym się mówi

MIESZKAŃCY PISZĄ O ŚMIECIACH

Z zaciekawieniem przeczytałem skargę jednego z mieszkańców na Burmistrza, w związku z nowym sposobem naliczania opłata za wywóz śmieci. Myślę, że temat jest na tyle gorący i bulwersujący, iż należy się spodziewać kolejnych głosów w tej sprawie.

Tak się składa, że jestem osobą której podwyżka wyniesie około 100 proc. Ja ze swej strony pisząc do Państwa chciałbym zwrócić uwagę na problem, który dotknie mnie jak i mieszkańców naszej kamienicy - tj. opłata za śmieci, których nie będzie - jednak problem dotknie niewątpliwie i inne wspólnoty w mieście. Szczęśliwie doprowadziliśmy do rozpoczęcia remontu naszej kamienicy. Firma która jest wykonawcą korzysta z wody w naszym budynku. Remont siłą rzeczy spowoduje zwiększone zużycie wody, która zostanie rozdzielona na mieszkańców. I tak, raz zapłacimy za remont, dwa za zwiększone zużycie wody a w konsekwencji (jeżeli nie zmieni się sposób naliczania opłat) przez kolejny rok więcej za śmieci, które nie istnieją i których nie będzie. Jeżeli ktoś zarzuci, że w trakcie remontu takowe powstaną, to my i tak już za ich wywóz zapłacimy - ponosząc koszty inwestycji.

Widać w mieście, że sezon remontowy się rozpoczął i w takiej sytuacji znajdzie się zapewne więcej wspólnot. Na jakąkolwiek pomoc w remontach od miasta nie możemy liczyć, a w zamian funduje nam się dodatkowe koszty. Proszę potraktować mój głos jako sygnał, że tak forma naliczania opłat jest dalece nie doskonała i krzywdząca ludzi.

Oceń artykuł
Autor: sam | Niedziela 5 maja 2019 | 000 2762
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2021 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem