Sobota 20 kwietnia 2019 | Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
11ms
06:31 20:54

Festiwal Smaków

BASKET POLEGŁ W BARAŻACH

W dniach 5-7 kwietnia odbył się w Kwidzynie barażowy turniej o wejście do II ligi w koszykówce mężczyzn. W turnieju wzięły udział zespoły KS Hes Basketball Wrocław, MKS Ochota Warszawa, KŚ Politechnika Ślaska oraz MTS Basket Kwidzyn.

Po ciekawym turnieju i paru interesujących meczach prawo awansu do dalszych gier uzyskały zespoły Wrocławia i Warszawy.

Zespół Basketu najlepiej zaprezentował się w drugim meczu, ale sił starczyło tylko na 3 kwarty, a mocny zespół z Wrocławia skrzętnie wykorzystał wszelkie niedociągnięcia kwidzyniaków, wygrywając ostatnie 8 minut 18:3.

- Jednak należy pochwalić cały zespół za widowisko jakie stworzyli tego dnia. Kibice, którzy przybyli tego dnia do hali przy ul. Mickiewicza na pewno niczego nie żałowali – mówi prezes-trener Dariusz Litwin.

Pierwszy mecz to bardzo nerwowo prowadzona gra ze strony Basketu. Niestety, z mocną i doświadczoną drużyną z Warszawy, która grała swoją spokojną i ustawioną koszykówkę. Na nic zdały się indywidualne akcje kwidzyniaków, którzy chyba tym meczem zaprzepaścili swoją szansę, bo po dwóch dniach wszystko już było nierozstrzygnięte.

Trzeci mecz nie miał już żadnego znaczenia dla Basketu, w którym to po dwóch porażkach nie był w stanie nawiązać walki z drużyną Politechniki Śląskiej wyraźnie przegrywając. Tak więc, Kwidzyn kończy sezon seniorski podobnie jak rok temu... bez szans awansu do 2 ligi.

AWANS BAKETU U14

Miłą niespodziankę sprawili młodzicy U14 Basketu Kwidzyn, którzy pod wodzą Macieja Zimnickiego awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski - zajmując 2 miejsce za zespołem Słupskim, w turnieju strefowym pokonując zespoły TSK Roś Pisz i UKS Nenufar 5 Ełk.

Warto nadmienić, że jest to drużyna składająca się z chłopców uczęszczających do SP 2 oraz kilku chłopców z SP 6. Trzymamy kciuki i liczymy na dalsze sukcesy.

Autor: sam | Poniedziałek 8 kwietnia 2019 | 000 192