Poniedziałek 17 czerwca 2019 | Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

ENERGA MKS KALISZ - MMTS KWIDZYN 23:23 (15:11) K. 4:2

Tym razem o losach rywalizacji zdecydowały rzuty karne. W ostatniej serii spotkań fazy zasadniczej PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz pokonała na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn. Dla obu drużyn wynik meczu nie miał większego znaczenia. Zajmujący szóste miejsce w tabeli kwidzyniacy zapewnili sobie już grę w play-offach, a Energa MKS będzie toczyć boje o utrzymanie w fazie play-out.

Oba zespoły zafundowały kibicom emocjonujące, do końca trzymające w napięciu widowisko. Lepiej w mecz weszli goście. Zwłaszcza Damian Przytuła, który zdołał w ciągu kilku minut zdobyć cztery bramki. Jednak z upływem czasu miejscowi zaczęli dominować. Najbardziej przyczynili się do tego byli zawodnicy naszej drużyny - Marek Szpera i Maciej Pilitowski. W 15 minucie było już 6:2 dla gospodarzy. Wtedy kwidzyniacy przystąpili do odrabiania strat i zbliżyli się na jedną bramkę (10:9). Niestety, jeszcze przed zejściem na przerwę kaliszanie odskoczyli rywalowi na cztery trafienia (15:11).

Po wznowieniu gry lepiej powodziło się drużynie z Kwidzyna. W ciągu 8 minut gospodarze nie byli w stanie skierować piłki do siatki a goście uczynili to dwa razy (15:13). Wynik mógłby być lepszy dla kwidzyniaków, ale w bramce miejscowych rewelacyjnie spisywał się Łukasz Zakreta. W 51 minucie Energa MKS po raz kolejny wypracowała trzy bramkową przewagę (20:17) i wydawało się, że pewnie sięgnie po wygraną. Jednak przy prowadzeniu 22:19 stracili dwa gole (22:21) a ostatnie słowo należało do Kacpra Adamskiego, który równo z końcową syreną zdobył gola na wagę remisu. Niestety, seria rzutów karnych okazała się naszą pietą achillesową – dwa „pudła” przy bezbłędnych kaliszanach.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 23:23 (15:11) k. 4:2

Energa Kalisz: Zakreta (10/33 - 30 proc.) - Pilitowski 5, Drej 4/4, Szpera 4, Czerwiński 3, Grozdek 3, Pi. Adamczak 1, Adamski 1, Bożek 1, Krycki, Pa. Adamczak, Kwiatkowski, Misiejuk.