Sobota 20 kwietnia 2019 | Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
11ms
06:31 20:54

Festiwal Smaków

USAR W I LIDZE!!!

W sobotę, 30 marca rozegrano mecz na szczycie II ligi pomorskiej pomiędzy USAR-em Kwidzyn a Tytanami Wejherowo. Gospodarzom remis zapewniał awans do I ligi, ale oni postanowili podtrzymać zwycięską passę i triumfowali 34:27. Zrobili to przy wypełnionej hali i niesamowitej atmosferze. Na koniec polał się szampan :)

Przed tym spotkaniem szczypiorniści USAR-u mieli na swoim koncie 9 punktów przewagi nad ekipą z Wejherowa oraz wygrany pierwszy mecz bezpośredni. Remis dawał im awans, lecz ambitni podopieczni Mateusza Hanisa zamierzają wygrać II ligę z kompletem zwycięstw.

- Wiedzieliśmy, że od tego meczu wiele zależy. Pierwszy raz podczas rozgrzewki było widać pełne skupienie u chłopaków na twarzach. Gratuluję całemu zespołowi, trenerowi i wszystkim osobom z zarządu klubu za całą wykonaną pracę. Zostały nam jeszcze trzy mecze, które chcemy wygrać, aby zapisać się w historii polskiej piłki ręcznej jako zespół, który nie stracił punktów przez cały sezon - powiedział grający prezes USAR-u Maciej Wojciechowski.

Początek spotkania to potwierdzał. Miejscowi szybko wyszli na prowadzenie 3:0 radząc sobie z wysoko postawioną defensywą gości, którzy z początku meczu bronili nawet w okolicach linii środkowej. Z kolei kwidzyniacy stosowali standardowe ustawienie 6-0 i to z bardzo dobrym skutkiem, bo rywale pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6 minucie (po czasie wziętym przez trenera Tytanów). Wraz z upływem minut miejscowi powiększali przewagę, dzięki bardzo dobrej grze drugiej linii oraz wysokiej skuteczności na prawym skrzydle Kamila Nawrockiego. Pod koniec pierwszej połowy przyjezdni odrobili część strat i przegrywali tylko 18:14.

Po zmianie stron mecz był zacięty i wyrównany. Nie brakowało dobrych akcji, ale i też prostych strat po obu stronach. Rewelacyjnymi interwencjami popisywał się Marcin Kochański i stanowił przeszkodę trudną do przebycia. Żadna z drużyn (aż do 54 minuty) nie była w stanie zdobyć więcej niż dwie bramki z rzędu. Taki rozwój sytuacji oczywiście bardziej odpowiadał USAR-owi, który trzymał bezpieczny dystans nad rywalem. Seria pięciu trafień z rzędu pod koniec meczu przypieczętowała triumf gospodarzy i ich awans do I ligi.

USAR Kwidzyn - Tytani Wejherowo 34:27 (18:14)

USAR: Kochański, Żurawski 1 - Sonnenfeld 8, Nawrocki 8, Bańcerek 7, Wojciechowski 4, Szwed 2, Hara 2, Pożoga 2, Przysowa, J. Dembowski, Werra, Boryń, Dąbrowski, P. Dembowski