Poniedziałek 17 czerwca 2019 | Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

MMTS KWIDZYN - KS AZOTY PUŁAWY 28:26 (9:12)

Praktycznie mecz o nic a jednak aktorzy tego widowiska przysporzyli nam sporo emocji. Było widać, że Tomaszowi Strząbale bardzo zależało na końcowym sukcesie i... nasi szczypiorniści nie zawiedli. MMTS Kwidzyn wygrał z Azotami Puławy 28:26 w 25-tej kolejce PGNiG Superligi.

Wszystko zaczęło się po myśli kwidzyniaków, bo w 3 minucie mieliśmy na tablicy wyników 2:0 po trafieniach Michała Potocznego (rzut karny) i Roberta Orzechowskiego, ale potem trzy bramki zdobyli przyjezdni (2:3). MMTS nie składał broni a Kamil Krieger „wypracował” rzuty karne, które skutecznie egzekwował Potoczny (4:3). W 18 minucie goście wyszli na prowadzenie i pierwszą połowę wygrali (9:12). Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy udane interwencje Wadima Bogdanowa, który był bezlitosny dla miejscowych egzekutorów.

Po 7 minutach gry w drugiej połowie gospodarze doszli rywala (14:14). Jednak w 43 minucie spotkania, po serii czterech trafień z rzędu Azoty wypracowały większą przewagę (15:19). Wydawało się, że trzy punkty wyjadą z Kwidzyna. Na szczęście od 44 minuty los się odwrócił i to kwidzyniacy seryjnie trafiali do bramki rywala. W 50 minucie Kacper Adamski zdobył przepięknego gola, który dał nam upragnione prowadzenie 21:20. W 54 minucie MMTS powiększył przewagę na 23:20. Michał Peret zdynamizował poczynania kolegów z drużyny. Przyjezdni nie dawali za wygraną i zdobyli bramkę kontaktową. Finisz należał do gospodarzy. W ostatniej akcji meczu Andrzej Kryński w końcu skierował piłkę do siatki i zaliczył pierwsze trafienie. Tak więc MMTS wygrał z faworyzowanym przeciwnikiem 28:26.

MMTS Kwidzyn - KS Azoty Puławy 28:26 (9:12)

MMTS Kwidzyn: Dudek (0/2), Szczecina (10/34, 29 proc.) - Adamski 4, Janiszewski, Krieger 4, Kryński 1, Landzwojczak 1, Nogowski 1, Orzechowski 7, Ossowski 1, Peret 4, Potoczny 5/4, Przytuła, Szczepański.