Sobota 20 kwietnia 2019 | Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
11ms
06:31 20:54

Festiwal Smaków

ORLEN WISŁA PŁOCK - MMTS KWIDZYN 29:16 (15:7)

Nikt nie spodziewał się, że MMTS zdoła pokonać na obcym terenie Orlen Wisłę Płock, ale pierwsze fragmenty spotkania (do ok. 18 minuty) były w naszym wykonaniu tragiczne. Usprawiedliwieniem na pewno pozostaje fakt, że nasi szczypiorniści znają rangę każdego kolejnego meczu i mentalnie mogą czuć się mniej zmotywowani do pełnej mobilizacji. Przed nami dopiero najważniejsze rozstrzygnięcia i w nich trzeba wykazać się maksymalną skutecznością.

Od samego początku kwidzyniacy nie mieli pomysłu na przebrnięcie przez szczelną obronę przeciwnika. W efekcie drugą bramkę zdobyli dopiero w 20 minucie. Gospodarze wyprowadzali zabójcze kontry i zdobywali łatwe bramki. Wreszcie nastąpiło przełamanie przyjezdnych i uzyskiwali kolejne bramki, lecz nie na tyle aby poważnie zagrozić rywalowi. Tuż przed przerwą czerwoną kartką otrzymał Ryszard Landzwojczak za niesportowy faul na Ondreju Zdrahala. Po pierwszej połowie miejscowi wygrywali 15:7.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie a nawet bardzo przypominał początek meczu. Nasi piłkarze nadal byli bezradni. MMTS przez kwadrans zaliczył tylko dwa trafienia. Kacper Adamski jako drugi zaliczył czerwoną kartę (51 minuta). Kwidzyniacy starali się jak mogli, aby zmniejszyć rozmiary porażki. Jednak różnica 13 bramek na korzyść wicemistrza Polski utrzymała się do końcowej syreny. Drużyna Tomasza Strząbały popełniła większą ilość błędów od uzyskanych przez siebie zdobyczy bramkowych, bo tylko 16 (sam Michał Daszek trafił tylko 6 razy mniej do naszej bramki).

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 29:16 (15:7)

Wisła Płock: Morawski (5/12, 42 proc.), Borbely (5/13, 38 proc.), Wichary (0/1, 0 proc.) - Daszek 10 (1), Góralski 2, Gębala 2, Krajewski 1, Mihić 3, Mlakar 4, Moya 2, Obradović, Piechowski 1, Racotea 2, Sulić 1, Zdrahala, de Toledo 1.