Sobota 23 marca 2019 | Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
7°C WIATR:
18ms
06:38 19:03

SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN - MMTS KWIDZYN 17:28 (5:16)

Szczeciński parkiet został odczarowany. Same porażki kwidzyniaków na tym terenie to już przeszłość. Ogromna w tym zasługa Krzysztofa Szczeciny byłego zawodnika klubu... ze Szczecina. To co wyprawiał nasz golkiper w pierwszej połowie (skuteczność 74 proc.) budziło ogromny szacunek każdego kibica szczypiorniaka.

Wszystko zaczęło się pięknie i w 19 minucie na tablicy wyników mieliśmy wynik 2:10. Zatem pierwsza połowa praktycznie przesądziła o klęsce gospodarzy. MMTS wysoko postawił szyki obronne, umiejętnie wykorzystywał słabość przeciwnika i budował bezpieczną przewagę. Dobrą skutecznością popisywał się Robert Orzechowski z prawej strony a po przeciwległej Kacper Adamski. Do końca pierwszej połowy miejscowi zdołali zdobyć zaledwie 5 bramek. Co jest rekordem kwidzyniaków w stratach, który trudno będzie w przyszłości poprawić (!!!).

Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany, ale wszystko co działo się na parkiecie nadal było pod kontrolą przyjezdnych. Drużyna MMTS-u pewnie punktowała a trener Tomasz Strząbała wprowadzał nowe rozwiązania. Zadebiutował w naszej drużynie Kamil Netz a  Bartosz Janiszewski zaliczył dwusetny występ w barwach kwidzyńskiej drużyny. Nasz bramkarz mógł poszczycić się w całym meczu 55 proc. skutecznością (17/38).

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 17:28 (5:16)

Pogoń Szczecin: Teterycz, Zapora - Wąsowski 1, Horiha, Krupa 1, Bosy 4, Jońca 2, Jedziniak 2, Krysiak, Matuszak, Rybski 3 (1/3), Miłek, Zaremba 4, Fedeńczak.