Poniedziałek 16 września 2019 | Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Festiwal Smaków

ARKA GDYNIA - MMTS KWIDZYN 27:33 (12:17)

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali na własnym parkiecie z MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17). Po raz kolejny nasi szczypiorniści zachowali zimną krew w samej końcówce spotkania, którą definitywnie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Ostatnie 5 minut wygrali 4:1.

Grupa kwidzyńskich kibiców na tle małej reprezentacji gospodarzy wyglądała imponująco a do tego doszedł jeszcze głośny doping. Zatem zawodnicy MMTS-u byli w komfortowej sytuacji i tylko  w krótkich fragmentach meczu pozwalali na więcej gdynianom. Co prawda bramkarz miejscowych w pierwszych 10 minutach popisał się odbijając rzuty karne a Arka sprawiała wrażenie równorzędnego przeciwnika, ale tylko przez chwilę. Kwidzyniacy uzyskali dwie, trzy bramki przewagi, którą dzięki trafieniom Adriana Nogowskiego powiększyli tuż przed zejściem do szatni (12:17).

W drugiej części goście odskoczyli jeszcze bardziej a na tablicy mieliśmy wynik 12:18. Wszystko wskazywało na bardzo łatwą wygraną, lecz gospodarze raz zdobyli trzy bramki z rzędu, a w dalszej części powtórzyli tą samą sztukę (25:27). Potem arkowcy nie wykorzystali udanie zawiązanych akcji z kontry. W takich sytuacjach MMTS jest bezlitosny, a że ma w swoich szeregach Roberta Orzechowskiego i Michała Pereta, to kwestia zwycięstwa została ostatecznie rozstrzygnięta.

Arka Gdynia - MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17)

Arka Gdynia: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński, Czaja, Jamioł 5, Jasowicz 2, Kamyszek 9, Lisiewicz 2, Przysiek 5, Rutkowski, Skwierawski, Wołowiec 2, Wolski 1, Całujek 1.

Karne: 3/4

Kary: 14 min. (Kamyszek, Jasowicz - po 4 min., Jamioł, Wolski, Całujek - po 2 min.)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina 1 - Adamski 3, Guziewicz, Janiszewski, Krieger, Kryński 5, Landzwojczak 3, Nogowski 3, Orzechowski 6, Ossowski 1, Peret 6, Potoczny 5, Przytuła, Rosiak, Szczepański.