Czwartek 20 czerwca 2019 | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

GWARDIA OPOLE - MMTS KWIDZYN 24:21 (13:11)

W meczu 17 kolejki PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn nie dał rady wygrać na wyjeździe z Gwardią Opole (24:21). Kibice obserwowali zaciętą rywalizację, podobną do tej jakiej byliśmy świadkami na naszym parkiecie w pierwszej części sezonu, kiedy to opolanie zwyciężyli 27:26. Nagrodą za wygraną był awans na czwarte miejsce i tę szansę gospodarze wykorzystali.

Sąsiedzi w tabeli byli bardzo zmotywowani a przebieg spotkania potwierdził rzeczywiście wyrównany potencjał obu ekip. Jednak należy przyznać, że to miejscowi przejawiali nieco większą inicjatywę a kwidzyniacy umiejętnie wykorzystywali niewymuszone błędy przeciwnika w ataku. Taka równowaga sił trwała do 22 minuty, kiedy to gwardziści uzyskali prowadzenie 9:6. O małej ilości goli drużyny MMTS-u decydowała szczelna obrona gospodarzy a w ostateczności udane interwencje Adama Malchera. Po naszej stronie Krzysztof Szczecina też popisywał się udanymi odbiciami piłki. Stąd przewaga miejscowych nie uległa zwiększeniu a zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 13:11.

Scenariusz drugiej połowy bardzo przypominał pierwszą odsłonę. Umiejętnie egzekwowane rzuty karne przez Michała Potocznego (a było ich w sumie 6) było najsilniejszą bronią MMTS-u. W 44 minucie opolanie wygrywali już 19:15, lecz ambitnych kwidzyniaków absolutnie to nie zniechęcało do dalszej walki. Gościom udało się złapać kontakt z Gwardią i w 51 minucie przegrywali zaledwie jedną bramką (20:19). Jednak wtedy gospodarze mogli liczyć na niezawodne trio Malcher - Zadura – Zieniewicz. Ich postawa w samej końcówce spotkania zdecydowała o losach pojedynku (24:21). Trzy punkty pozostały w Opolu.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 24:21 (13:11)

Gwardia Opole: Malcher - Zieniewicz 8, Zadura 6, Mauer 5, Lemaniak 2, Jankowski 1, Morawski 1, Siwak 1, Klimków, Milewski, Tarcijonas, Zarzycki.