Piątek 26 kwietnia 2019 | Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Festiwal Smaków

MMTS KWIDZYN - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:26 (15:9) - KARNE 4:1

Derby przeważnie są zacięte i też tak było, ale dopiero w drugiej odsłonie pojedynku MMTS-u z Wybrzeżem. W 55 minucie przewagę trzech bramek posiadali goście (22:25). Kwidzyniakom udało się doprowadzić do remisu (26:26) i ostatecznie wygrać w rzutach karnych 1:4. Dzięki temu tak potrzebne dwa punkty możemy dopisać do konta naszej drużyny.

Początek meczu nie zapowiadał takich emocji. Gdańszczanie zdobywali średnio jedną bramkę na 5 minut efektywnego czasu gry. Gospodarze ustawili bardzo szczelne szyki obronne a dodatkowo rewelacyjnie między słupkami spisywał się Bartosz Dudek. Kamil Krieger skutecznie utrudniał poczynania obrotowego Pawła Salacza. W konsekwencji piłkarze ręczni Energi Wybrzeże przegrywali już nawet różnicą sześciu bramek (w 13 min. 8:2) i nic nie wskazywało na zmianę losów pojedynku. Zawodnicy schodzili do szatni na przerwę przy wyniku 14:9.

Po wznowieniu gry nadal miejscowi utrzymywali bezpieczny dystans, lecz ta sielanka trwała do 36 minuty (17:12), bo potem przyjezdni odwrócili losy meczu dzięki serii pięciu trafień. W ciągu zaledwie 3 minut doprowadzili do remisu (17:17) a w 41 minucie objęli prowadzenie (17:18). Przez krótki czas kwidzyniacy przejęli inicjatywę i wypracowali minimalną przewagę (w 48 min. 21:19), którą w ciągu kolejnych paru minut roztrwonili i pozwolili na uzyskanie przez gdańszczan wspomnianej trzy bramkowej przewagi (22:25). Jednak pozostało jeszcze 5 minut, które miejscowi wykorzystali rewelacyjnie i w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu (26:26).

Rzuty karne bezbłędnie wykorzystywali kwidzyniacy a gościom ponownie na przeszkodzie stał Bartosz Dudek (1:0 Nogowski, 1:1 Kondratiuk, 2:1 Peret, 2:1 Papaj, 3:1 Rosiak, 3:1 Salacz, 4:1 Krieger).

MMTS Kwidzyn - Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 (15:9) - karne 4:1

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina - Adamski, Grzenkowicz, Guziewicz, Janiszewski, Krieger 5, Kryński 4, Landzwojczak, Nogowski 2, Orzechowski 1, Ossowski, Peret 3, Potoczny 8, Przytuła 3, Rosiak.