Poniedziałek 10 grudnia 2018 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
14ms
08:50 16:23

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - MMTS KWIDZYN 23:21 (11:12)

Po czterech latach Zagłębie Lubin zdołało pokonać MMTS Kwidzyn. Zrobili to po porażce w poprzedniej ligowej kolejce z Wybrzeżem, którą lubinianie mocno przeżyli a sportową złość umiejętnie wykorzystali w starciu z kwidzyniakami.

Gospodarze lepiej weszli w mecz i stosunkowo szybko objęli prowadzenie 4:1 (chociaż pierwszą bramkę meczu zdobył Michał Peret). Na szczęście kwidzyniacy zaczęli odrabiać straty a najbardziej przyczynili się do tego Kacper Adamski, Michał Potoczny i Robert Orzechowski. Spotkanie się wyrównało a tuż przed przerwą MMTS zdołał wyjść na prowadzenie (10:12), aby schodzić do szatni z jedną bramką przewagi (11:12). Taki stan rzeczy zapowiadał dalsze emocje.

Druga połowa należała już do miejscowych. W drużynie Zagłębia pojawił się na parkiecie trener Bartłomiej Jaszka i to wpłynęło znacznie na dyspozycję jego drużyny. Gospodarze odrobili straty z nawiązką i w 43 minucie prowadzili już różnicą trzech bramek. Wystarczy dodać, że przez 25 minut drugiej odsłony pojedynku kwidzyniacy zdobyli zaledwie cztery bramki. Miała na to wpływ dobra postawa miejscowych bramkarzy. Miedziowcy odjechali z wynikiem (22:16) i w takiej sytuacji losy pojedynku były przesądzone, a goście mogli jedynie zmniejszyć rozmiary porażki i to w miarę efektywnie uczynili (23:18 w 57 min. i 23:21 w 60 min.).

MKS Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 23:21 (11:12)

Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz - Czyczykało 6, Bondzior 6 (3/3), Dudkowski 2, Kupiec, Moryń, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślik, Kużdeba 1, Marciniak, Dawydzik 2, Stankiewicz, Sroczyk 3, Jaszka 2.