Środa 29 stycznia 2020 | Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Zawodowy

MMTS KWIDZYN - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 27:22 (14:13)

W 8 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski MMTS Kwidzyn zasłużenie pokonał drużynę Sandry SPA Pogoń Szczecin. Chociaż przewaga gospodarzy uwidoczniła się dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Już tradycyjnie ciepłe słowa należą się Bartoszowi Dudkowi i Robertowi Orzechowskiemu.

 

Pierwsze trafienie środowego meczu zaliczyli kwidzyniacy za sprawą Roberta Orzechowskiego, ale w 6 minucie to goście objęli prowadzenie (2:3). Od tego momentu (przez ok. 10 minut) scenariusz był podobny - MMTS wyrównywał, Pogoń obejmowała prowadzenie i ponownie gospodarze wyrównywali. W spotkaniu nie brakowało niewymuszonych błędów, jednak pojawiały się one z obu stron. W 19 minucie miejscowi objęli prowadzenie 8:7, lecz za chwilę Sandra wyszła na dwubramkowe prowadzenie (8:10), które utrzymywała niemal do końca pierwszej połowy. Do syreny oznajmiającej przerwę bramki zdobywali tylko piłkarze MMTS-u a świetnymi interwencjami popisywał się Bartosz Dudek (14:13).  

Po wznowieniu gry mecz był wyrównany przez niemal kwadrans (19:19 - w 43 minucie), ale od tego momentu gospodarze poprawili grę w defensywie i ponownie Dudek wspinał się na wyżyny swoich umiejętności. Przełomowym momentem była 45 minuta, kiedy to podopieczni Tomasza Strząbały wypracowali przewagę dwóch bramek a potem kwidzyniacy systematycznie powiększali swoją zdobycz. Szczecinianie nie potrafili przebić się przez szyki obronne MMTS-u, a gdy już im się to udawało - na ich drodze stawał nasz bramkarz. Taka sytuacja ostatecznie doprowadziła do zwycięstwa różnicą pięciu bramek.  

 

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:22 (14:13)  

 

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina - Orzechowski 8, Peret 4, Potoczny 4/2, Adamski 3, Krieger 3, Kryński 3, Nogowski 1, Przytuła 1, Grzenkowicz, Janiszewski, Landzwojczak, Makowski, Rosiak, Szczepański.

Karne: 2/3

Kary: 4 min. (Orzechowski, Krieger - po 2 min.)  

 

Pogoń Szczecin: Bartosik - Bosy 6, Radosz 3, Rybski 3/1, Wąsowski 3, Zaremba 3, Matuszak 2, Jedziniak 1, Krupa 1, Fedeńczak, Jońca, Krysiak, Miłek, Mróz.

Karne: 1/1 

Kary: 10 min. (Krupa - 4 min., Zaremba, Rybski, Bosy - po 2 min.)  

Oceń artykuł
Autor: marco | Niedziela 21 października 2018 | 000 1340
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem