Czwartek 15 listopada 2018 | Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
4ms
08:11 16:46

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 27:22 (14:13)

W 8 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski MMTS Kwidzyn zasłużenie pokonał drużynę Sandry SPA Pogoń Szczecin. Chociaż przewaga gospodarzy uwidoczniła się dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Już tradycyjnie ciepłe słowa należą się Bartoszowi Dudkowi i Robertowi Orzechowskiemu.

Pierwsze trafienie środowego meczu zaliczyli kwidzyniacy za sprawą Roberta Orzechowskiego, ale w 6 minucie to goście objęli prowadzenie (2:3). Od tego momentu (przez ok. 10 minut) scenariusz był podobny - MMTS wyrównywał, Pogoń obejmowała prowadzenie i ponownie gospodarze wyrównywali. W spotkaniu nie brakowało niewymuszonych błędów, jednak pojawiały się one z obu stron. W 19 minucie miejscowi objęli prowadzenie 8:7, lecz za chwilę Sandra wyszła na dwubramkowe prowadzenie (8:10), które utrzymywała niemal do końca pierwszej połowy. Do syreny oznajmiającej przerwę bramki zdobywali tylko piłkarze MMTS-u a świetnymi interwencjami popisywał się Bartosz Dudek (14:13).

Po wznowieniu gry mecz był wyrównany przez niemal kwadrans (19:19 - w 43 minucie), ale od tego momentu gospodarze poprawili grę w defensywie i ponownie Dudek wspinał się na wyżyny swoich umiejętności. Przełomowym momentem była 45 minuta, kiedy to podopieczni Tomasza Strząbały wypracowali przewagę dwóch bramek a potem kwidzyniacy systematycznie powiększali swoją zdobycz. Szczecinianie nie potrafili przebić się przez szyki obronne MMTS-u, a gdy już im się to udawało - na ich drodze stawał nasz bramkarz. Taka sytuacja ostatecznie doprowadziła do zwycięstwa różnicą pięciu bramek.

MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:22 (14:13)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina - Orzechowski 8, Peret 4, Potoczny 4/2, Adamski 3, Krieger 3, Kryński 3, Nogowski 1, Przytuła 1, Grzenkowicz, Janiszewski, Landzwojczak, Makowski, Rosiak, Szczepański.