Sobota 15 grudnia 2018 | Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
11ms
08:55 16:23

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - ARKA GDYNIA 25:19 (10:12)

MMTS Kwidzyn wygrał u siebie sobotni mecz z Arką Gdynia 25:19 (10:12). Kwidzyniacy słabiutko zagrali w pierwszej połowie, a dodatkowo zmarnowali w całym spotkaniu aż pięć rzutów karnych. Kibice mogli być tylko zadowoleni z pełnej zdobyczy punktowej swoich pupili.

Po każdym spotkaniu MMTS-u zawsze mogliśmy wyróżnić 2-3 naszych zawodników. Tym razem był to duży problem, bo w istocie rzeczy na ciepłe słowa zasłużył tylko Bartosz Dudek. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia kwidzyniaków 2:0. Mogło być wyżej, bo rzut karny przestrzelił Andrzej Kryński. Goście na pierwsze trafienie czekali 5 minut, bo dopiero po tym czasie piłkę do siatki skierował Rafał Rychlewski.  W pierwszych 10 minutach sędziowie pokazali pięć żółtych kartek. W międzyczasie za sprawą czterech trafień z rzędu gdynianie wyszli na prowadzenie (3:5). Po obu stronach znakomicie spisywali się bramkarze. W 20 minucie przewaga przyjezdnych osiągnęła trzy trafienia (6:9), ale na szczęście trzy bramki pod rząd zdobyli kwidzyniacy i mieliśmy remis (9:9). Końcówka pierwszej połowy należała do Arki, bo to jej zawodnicy sprawiali wrażenie solidniejszej drużyny.

Po zmianie stron tylko przez 6 minut goście mogli snuć nadzieje o zwycięstwie, bo potem ton zaczął nadawać MMTS a goście w ciągu 12 minut trafili tylko raz (i to z karnego). Mieli jeszcze mały moment mobilizacji, ale zabójcze kontry gospodarzy ustawiły losy pojedynku i było już 20:16 na 10 minut przed końcem gry. Kwidzyniacy mogli pozwolić sobie na chwile nonszalancji, bo przeciwnik nie stawiał już większego oporu i bez emocji mogliśmy doczekać końcowego gwizka.

MMTS Kwidzyn - Arka Gdynia 25:19 (10:12)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina – Potoczny 6, Kryński 5, Przytuła 3, Peret 3, Nogowski 2, Szczepański 2, Krieger 2, Orzechowski 1, Ossowski 1, Adamski, Grzenkowicz, Janiszewski, Landzwojczak, Rosiak.