Poniedziałek 13 lipca 2020 | Imieniny: Irwina, Margarety, Sary

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Kultura > Promocja

NAUKA, PASJA I SUKCES, CZYLI SZKOŁA ROCKA

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej popularnym wśród młodych ludzi instrumentem jest gitara, a samodyscyplina i udoskonalanie się - owocuje przez całe życie. Co te dwa powszechnie znane fakty ze sobą łączy? Otóż są one wypadkową pasji, nauki i sukcesu.

 

fot. Marek Depa  Szkoła Rocka to niepubliczna szkoła muzyczna w Kwidzynie, u której podstaw leżą właśnie te trzy filary. Szkoła powstała w 2011 roku i obecnie mieści się przy ulicy Braterstwa Narodów 46. Cieszy się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży, nie tylko z terenu naszego miasta, ale również z okolic Kwidzyna. Z pewnością przyczyniły się do tego liczne koncerty charytatywne, które były organizowane przy współpracy ze Szkołą Rocka. Stabilna pozycja szkoły na rynku gospodarczym to również zasługa bogatej oferty kształcenia oraz profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, która to z zaangażowaniem i niezwykłą starannością prowadzi zajęcia nauki gry na: gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej oraz basowej, a także perkusji. Ponadto prowadzone są również lekcje nauki śpiewu.

 

Co jeszcze daje Szkoła Rocka?

Program nauczania wyróżnia się na tle innych programów wdrażanych do szkół muzycznych. Indywidualne podejście do każdego ucznia sprawia, że wszyscy uczestnicy zajęć przychodzą na nie chętnie.
- W Szkole Rocka nie ma sprawdzianów i ocen, to w jakim tempie dziecko czyni postępy zależy wyłącznie od niego. Dzięki temu w naszej szkole uczniowie nie odczuwają presji związanej z ocenianiem ich. Program szkoły daje możliwość, by dziecko przyswajało wiedzę w przyjemny, możliwie najprostszy i przede wszystkim skuteczny sposób – mówi Marek Depa, właściciel i założyciel Szkoły Rocka.
Młodzi adepci rock'n'rolla dodatkowo są zachęcani możliwością korzystania z pełni wyposażonej salki prób, pod okiem instruktora lub bez (w zależności od indywidualnych potrzeb ucznia).
Pojawia się jedynie pytanie, skąd rodzic ma wiedzieć, że jego dziecko nadaje się do Szkoły Rocka?
- Jeżeli ktoś z rodziców zastanawia się nad wypełnieniem i wysłaniem formularza zgłoszeniowego swojego dziecka, niech odpowie sobie na pytania, czy dziecko chce grać na instrumencie, które znajduje się w naszej ofercie, czy posiada dużo energii, by spożytkować ją we właściwy i dobry dla niego sposób, czy dziecko marzy o zostaniu gwiazdą i tworzeniu własnej muzyki, także z możliwością zarejestrowania jej w profesjonalnym studio. W końcu... czy moje dziecko wyraża chęć robienia czegoś poza nauką w szkole i chce rozwijać się pod okiem profesjonalisty? Jeżeli większość odpowiedzi jest na „tak” to jestem pewien, że Szkoła Rocka jest idealnym miejscem – kontynuuje M. Depa.

Mówią o niej...
- Szkoła Rocka jest świetnym miejscem dla dzieci i młodzieży. Jestem dumna, że jest w naszym mieście. Chwalę się nią, bo nie każde miasto ma tak fajną prywatną szkołę muzyczną – mówi Wiktoria, uczennica SR. - Ponadto wszystkie charytatywne koncerty, na których miałam okazję być, chociażby niedawna impreza na rzecz zwierząt z kwidzyńskiego przytuliska - zawsze były tworzone przy współpracy ze szkołą. To pokazuje że ludzie, którzy tworzą to miejsce, jak również uczniowie - mają wielkie serce. To niezwykłe, że w dzisiejszej epoce smartfonów ktoś potrafi zmobilizować dzieciaki do działania na rzecz innych.

Nie zwlekaj, zapisz się
Nabór do Szkoły Rocka trwa. Można zapisać się lub swoje dziecko w dowolnym momencie. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.szkolarocka.net. Zapraszamy również do odwiedzenia strony na facebooku.

Oceń artykuł
Autor: eska | Piątek 5 października 2018 | 000 2470
MAM KWIDZYNIACY PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem