Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
14ms
08:25 18:31

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

NMC GÓRNIK ZABRZE – MMTS KWIDZYN 30:21 (16:11)

Górnik Zabrze wygrał u siebie zasłużenie z MMTS-em 30:21 w 5-tej kolejce PGNiG Superligi. Dzięki zwycięstwu Górnik umocnił się na czwartej pozycji w tabeli a nasi szczypiorniści znaleźli się na piątym miejscu.

Tylko do pewnego momentu spotkanie w pierwszej połowie było wyrównane. Jednak pod koniec tej części meczu gospodarze włączyli piąty bieg i odskoczyli aż na sześć trafień. W początkowej fazie kwidzyniacy prezentowali dobrą dyspozycję. Zabrzanie zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak wykluczenie jednego z graczy i szybsza gra przyjezdnych przyczyniła się do tego, że MMTS po chwili wyrównał. Obie ekipy miały w swoich szeregach mocne punkty, które w decydujących momentach nie zawodziły. Byli nimi Michał Adamuszek i Bartłomiej Tomczak (NMC Górnik) oraz Kacper Adamski (MMTS). Po kwadransie na tablicy widniał wynik 8:5 na korzyść gospodarzy. Podopieczni Tomasza Strząbały ponownie wzięli się za odrabianie strat. Przełomowym okazał się moment, kiedy to bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać przez Adamskiego przy rzucie karnym. Kwidzyniacy zaczęli seryjnie popełniać błędy i w ten sposób do szatni schodzili z bagażem 16 bramek przy zaledwie 11 zdobytych.

Kwidzyniacy drugą odsłonę rozpoczęli silnie zmotywowani, ale w bramce gospodarzy popisywał się Sebastian Zapora (m.in. odbił rzut karny Roberta Orzechowskiego). Gra się zaostrzyła i sędziowie coraz częściej korzystali z dwuminutowych wykluczeń (Kamil Krieger - dwukrotnie, Bąk, Rosiak czy Adamuszek). Pomimo gry w osłabieniu to zabrzanie pewniej realizowali założenia taktyczne. Na dziesięć minut przed końcową syreną, czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Krieger. Nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć recepty na rewelacyjnie broniącego Zaporę. W 55 minucie Jan Czuwara wyprowadził miejscowych na dziesięciobramkowe prowadzenie (29:19), które praktycznie do końcowego gwizdka zostało utrzymane (30:21).

NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 30:21 (16:11)

Górnik Zabrze: Kornecki, Zapora - Gluch 1, Daćko 2, Tomczak 5, Gromyko 2, Sluijters 2, Czuwara 3, Pawelec, Buszkow 1, Tatarincew 2, Gliński 1, Gogola 3, Bąk 1, Sićko 4, Adamuszek 3