Czwartek 15 listopada 2018 | Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii
4ms
08:11 16:46

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

SPR STAL MIELEC - MMTS KWIDZYN 27:27 (14:13) - K. 5:6

Pod trzech miesiącach przerwy na parkiety wrócili najlepsi piłkarze ręczni w Polsce. Wśród nich są oczywiście zawodnicy MMTS-u, którzy w sobotnim wyjazdowym meczu pokonali SPR Stali Mielec. Uczynili to dopiero po serii rzutów karnych i zdobyli dzięki temu dwa punkty.

Goście mogli spodziewać się ciężkiej przeprawy. Przed rokiem przyjechali do Mielca po zwycięstwo, a wrócili z bagażem bramek. Kilka miesięcy temu kwidzyniacy przegrali na własnym parkiecie. Zatem jest to przeciwnik, który zbytnio nie leży naszej drużynie.

Jednak tym razem to szczypiorniści MMTS-u pokonali mielecką Stal w meczu inaugurującym nowy sezon PGNiG Superligi Mężczyzn. Kwidzyniacy rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych, po tym jak w szóstej serii Bartosz Dudek odbił rzut Tomasza Mochockiego. W regulaminowym czasie gry padł remis 27:27.

Zawodnicy nie oszczędzali się zbytnio i przeprowadzali szybkie akcje. Po naszej stronie dobrze spisywali się Adrian Nogowski i Robert Orzechowski, a Krzysztof Szczecina w pierwszych minutach osiągnął skuteczność prawie 50 proc. Zatem początek należał do kwidzyniaków (10 min. - 2:5) i aż do 26 min. spotkania przyjezdni mieli taką przewagę (8:12), lecz jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie (14:13).

Początek drugiej odsłony to popis MMTS-u (44 min. - 17:20), ale wystarczyły zaledwie 3 minuty i na tablicy mieliśmy remis. Nadszedł okres chaotycznej gry i kiedy wydawało się, że Stal przegra tę potyczkę (24:26), to nie dość że wyrównała to miała jeszcze szansę na zwycięstwo. Matej Sarajlić rzucił 27 bramkę, a kilkanaście sekund przed syreną remis zapewnił Michał Potoczny. Trzeba wspomnieć, iż jeszcze w regulaminowym czasie Bartosz Dudek odbił rzut przeciwnika i w Mielcu doszło do karnych.

W pierwszych pięciu seriach wszyscy trafiali. W dodatkowej serii pomylił się Tomasz Mochocki, którego intencję wyczuł Dudek. Zatem pierwsze dwa punkty zapisane zostały na naszym koncie.

SPR Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 27:27 (14:13) - k. 5:6

Stal Mielec: Wiśniewski 1 (32 proc.), Lipka (0/1) - Mochocki 8/3, Grzegorek 3, Kowalczyk 3, Sarajlić 3, Ćwięka 3, Cuzić 2, Wilk 2, Krępa 1, Rutkowski 1, Krupa, Miedziński, Pawłowski, Skuciński