Wtorek 19 lutego 2019 | Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
2°C WIATR:
18ms
07:54 18:01

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

SPOSÓB NA SZYBSZĄ AUDIENCJĘ (WSTĘPNIAK)

Marek SidorNie tak dawno radny Zbigniew Drelich w ramach interpelacji przybliżył jeden kłopotliwy temat: „Poproszono mnie, abym zasygnalizował, że część mieszkańców nie może korzystać w swoich odbiornikach z programu lokalnego a tym samym nie może oglądać przekazu naszej sesji. Ostatnio interweniowała osoba, która mieszka na ulicy Spółdzielczej. Jej zdaniem posiada sprzęt wystarczająco nowoczesny, żeby mieć taki odbiór. Najważniejsze, że kilka razy była w siedzibie telewizji i informowała o problemie, lecz uzyskała odpowiedź, że przeszkoda leży po jej stronie”.  

W ramach odpowiedzi na interpelacje burmistrz Andrzej Krzysztofiak powiedział: „Znam ten problem i nawet jednej z rodzin na osiedlu Spółdzielczym osobiście ustawiłem odbiornik. Trzeba przejść powyżej 300-ego kanału i tam ustawić analogowo. Dla osób starszych jest to dość skomplikowane. Jeśli poda Pan adres to zrobię to samo. Robię to z głębi serca. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to nigdy nie odmawiam”.  

Przypomniałem sobie ten dialog, kiedy do drzwi redakcji podjechał na wózku inwalidzkim mieszkaniec Kwidzyna, który poprosił mnie o pomoc w skomplikowanej dla niego sprawie bytowej. Wykorzystałem do tego przysługujący mi wpis w ramach tzw. dyżuru radnego, aby uzyskać wsparcie instytucjonalne w naszym magistracie i zaniosłem notatkę do gmachu przy ulicy Warszawskiej. Jednak zanim to zrobiłem, dowiedziałem się, że interweniujący mieszkaniec zdążył już zapisać się na spotkanie z burmistrzem Andrzejem Krzysztofiakiem, lecz wyznaczony termin był stosunkowo odległy.  

Nie po raz pierwszy słyszę o tak długich terminach (wspomniany interesant musi oczekiwać 1,5 miesiąca). Zatem nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie kamuflażu, polegającego na zgłoszeniu... potrzeby ustawienia odbiornika telewizyjnego. Zapewne interwencja fachowca doszłaby do skutku o wiele szybciej a i fatygować się do urzędu nie trzeba by było. Poza tym wizyta domowa ma swoje niezaprzeczalne uroki i zapewne potrafi skuteczniej sięgnąć w głębie nawet najbardziej zatwardziałego serca.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Poniedziałek 2 lipca 2018 | 003 3278
John Wayne
03-07-2018, 14:53
IP: 80.50.230.2
Andrew prawie jak Putin - zna się na wszystkim, prawdziwy "menścizna".
Wyborca
06-07-2018, 17:27
IP: 83.23.90.92
Panie radny daj pan spokój z tymi bredniami i jesteście tylko populistyczną totalną opozycją.A jak pańska teczka w IPN?
Arbiter
06-07-2018, 19:29
IP: 77.115.64.58
Brednią jest wmawianie, że w IPN jest tylko jedna teczka dotycząca mieszkańca Kwidzyna. I to wkręconego zanim został studentem. Jakoś o innych długoletnich donosicielach całkowita cisza.
MAM PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY
Prawa autorskie 2010 - 2019 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem