Wtorek 21 sierpnia 2018 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
18ms
06:34 21:00

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - WYBRZEŻE GDAŃSK 30:25 (12:15)

MMTS Kwidzyn wygrał u siebie z Wybrzeżem Gdańsk 25:30 (15:12) w rewanżowym meczu o prawo gry wśród najlepszej ósemki PGNiG Superligi, lecz rozmiary tego zwycięstwa były zbyt skromne, aby kwidzyniacy mogli awansować i zmierzyć się z Orlenem Wisłą Płock. W pierwszym spotkaniu gdańszczanie zwyciężyli 30:23 i dzięki lepszemu bilansowi bramek w dwumeczu awansowali do najlepszej ósemki ligowych rozgrywek.

Spotkania o tę stawkę (ćwierćfinał PGNiG Superligi) odbywają się w formule dwumeczu. W pierwszej potyczce w swojej hali Wybrzeże Gdańsk wygrało 30:23 i w rewanżu na naszym terenie bronili siedmiobramkowej przewagi. Pogoń kwidzyniaków była imponująca, ale tylko w samej końcówce pojedynku i ostatecznie MMTS zakończył przygodę z bieżącą edycją ligową.

Miejscowi rozpoczęli efektownie i po dziewięciu minutach odrobili prawie połowę strat (5:2). Wtedy o przerwę poprosił trener Marcin Lijewski i goście w ciągu trzech minut doprowadzili do wyrównania a po raz pierwszy wyszli na prowadzenie po kwadransie gry. Potem mieliśmy stosunkowo spokojną rywalizację, ale to gdańszczanie dysponowali bardziej zorganizowaną obroną i w samej końcówce tej odsłony wymusili straty gospodarzy i wyprowadzili trzy skuteczne kontry (12:15). Zatem wydawało się, że sprawa awansu została rozstrzygnięta.

Jednak w drugiej połowie to kwidzyniacy zaczęli dominować a ich bardziej agresywna postawa doprowadziła (w ciągu siedmiu minut) do remisu (16:16). W 10 minucie tej części gry Andrzej Kryński wyprowadził MMTS na prowadzenie (18:17). Niestety, za chwilę Kamil Krieger uderzył łokciem Michała Bednarka i musiał opuścić boisko „z podarkiem” w postaci niebieskiej kartki. Na szczęście nie wpłynęło to na dyspozycję miejscowych a nawet zmobilizowało naszych piłkarzy do jeszcze bardziej aktywniejszej postawy. Kwidzyniacy coraz bardziej zbliżali się do upragnionego wyrównania w dwumeczu. W 44 minucie prowadziliśmy 21:18, a w 54 minucie 27:23. Za chwilę Łukasz Rogulski pomylił się z linii 7 metrów i kwestia ostatecznego rozstrzygnięcia stała się sprawą otwartą. Po znakomitych kontrach zakończonych trafieniami Adriana Nogowskiego i Michała Potocznego odrobione zostały straty z pierwszego meczu (30:23). Jednak szczęście nie trwało długo, bo Adrian Kondratiuk rzutem z daleka przerwał serię zawodników MMTS-u, którzy po chwili w dziecinny sposób zgubili piłkę a goście wyprowadzili akcję i ustalili wynik rewanżowego meczu na 30:25 dla MMTS.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek, Żurawski - Kryński 6, Potoczny 6, Nogowski 5, Guziewicz 3, Ossowski 3, Pilitowski 3, Peret 3, Przytuła 1,Landzwojczak, Krieger, Grzenkowicz.

Kary: 10 min. (Landzwojczak - 4 min., Pilitowski 2 min., Krieger 2 min. + niebieska kartka)

Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski - Prymlewicz 6, Kondratiuk 5, Kostrzewa 5, Rogulski 5, Bednarek 1, Kornecki 1, Salacz 1, Sulej, Wróbel, Adamczyk.

Kary: 8 min. (Bednarek 4 min., Salacz, Wróbel - po 2 min.)

Autor: marco | Poniedziałek 30 kwietnia 2018 | 000 1488