Niedziela 27 maja 2018 | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

JESZCZE NIE TERAZ DRUGA LIGA

Baraże rozpoczęły się obiecująco, bo w pierwszym meczu kwidzyniacy pokonali King Szczecin 90:60, a w drugim po ogromnych męczarniach udało się pokonać jednym punktem GLKS Nadarzyn (69:68). Jednak w tym starciu dwóch naszych zawodników zostało wyeliminowanych przez kontuzje.

Zatem do decydującego meczu przystąpiliśmy znacznie osłabieni (Wojciech Monkielewicz - złamanie kości śródręcza, a Dariusz Puncewicz - zerwanie ścięgno Achillesa). Trener Dariusz Litwin nie miał dużego pola manewru w optymalnym zestawieniu składu w spotkaniu z gospodarzami - UKS Chromik Żary.

Dla obu drużyn był to mecz o wszystko, bowiem zwycięzca wchodził do finału, a przegrany zajmował 3 miejsce i kończył walkę o awans do II ligi. Zespoły wyszły bardzo skoncentrowane i nastawione na walkę. Zawodnicy Chromika od początku narzucili swoje warunki gry, a bardzo wysoki procent skuteczności i skuteczna obrona spowodowały, że na przerwę miejscowi schodzili ze sporą przewagą 46:23.

Po przerwie żaranie nie odpuszczali i mimo rotacji w składzie, powiększali nadal przewagę. Ostatecznie wygrali z Basketem 82:53. Zwycięstwo dało im pierwsze miejsce w turnieju i awans do finału. Kwidzyniacy muszą na kolejną okazję poczekać jeszcze rok :(