Czwartek 26 kwietnia 2018 | Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
18ms
06:18 21:06

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MTS BASKET KWIDZYN - BAT SIERAKOWICE 59:75

W ostatnią niedzielę (25 marca) zespół Basketu podejmował gości z Sierakowic, którzy to mają wielki apetyt na występy w rozgrywkach drugoligowych. Było to zatem spotkanie na szczycie, ale dopiero teraz czekają nas najważniejsze rozstrzygnięcia.

Zespół z Kwidzyna w tym sezonie miał dotychczas bilans dodatni z tą drużyną 2:1. Jednak od początku bardzo zmobilizowani goście zaczęli bardzo dobrze i przez większość kwarty prowadzili kilkunastoma punktami. Pomimo tego kwidzyniacy schodzili na koniec kwarty tylko z 1 punktową stratą. Druga kwarta to wymiana ciosów, gdzie żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi, dopiero w samej końcówce kwarty goście odskoczyli, schodząc z 4 punktami przewagi do szatni. W 3 kwarcie to przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania, mimo to koszykarze Basketu dzielnie się trzymali, ale niestety na koniec tej części meczu powstała 6 punktowa strata, którą można było zniwelować w ostatniej kwarcie. Okazało to się jednak złudzeniem, bo doświadczenie wzięło górę i goście odskoczyli na 10 punktów przewagi, a później jeszcze ją powiększyli i zakończyli pojedynek zasłużonym zwycięstwem.

- Tym razem ogromne serce do walki nie wystarczyło. Zabrakło paru celnych rzutów spod kosza. Mnożyły się straty, które były największym mankamentem tego dnia oraz brak doświadczenia. Tak więc goście wzięli rewanż za porażkę u siebie – podsumował prezes-trener Dariusz Litwin.

Pomimo tego kibice nadal wierzą w młody kwidzyński zespół i dopóki piłka w grze nic nie jest przesądzone. Tak więc, w dniach 13-15 kwietnia zaczynamy baraże (losowanie grup oraz przyznanie organizacji) i trzymamy kciuki za udane występy.

MTS Basket Kwidzyn - Bat Sierakowice 59:75 (18:19, 19:22, 15:17, 7:17)

Autor: marco | Wtorek 27 marca 2018 | 000 732