Środa 29 stycznia 2020 | Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Sport > Zawodowy

TRENER I „PILOT” ODCHODZĄ

Była to jedna z ważniejszych informacji w ubiegłym tygodniu, która zelektryzowała kibiców kwidzyńskiego szczypiorniaka. Fani MMTS-u głodni wszelkich wiadomości na temat sytuacji w klubie (co ze sponsorem? - jaki wynik audytu? - w jakim zakresie samorząd ma w tym trudnym okresie wspierać sport zawodowy?), najpierw przeczytali na profilu facebookowym MMTS-u (post z 13 marca) a potem zapoznali się z informacją na oficjalnej stronie internetowej klubu (dodane 15 marca).   

 

Na FB napisali

„Maciej Mroczkowski od przyszłego sezonu nie będzie już trenerem czarno-czerwonych. Decyzja o zrezygnowaniu z funkcji szkoleniowca MMTS-u nie jest związana z sytuacją w klubie”.

 

Oficjalna strona klubu

Wiadomość zatytułowano: Mroczkowski rezygnuje z prowadzenia MMTS

„Maciej Mroczkowski zrezygnował z prowadzenia MMTS Kwidzyn. Szkoleniowiec kwidzyńskiej drużyny poinformował o swojej decyzji zarząd klubu po ostatnim meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mimo rezygnacji M. Mroczkowski poprowadzi jednak kwidzyńską drużynę do końca sezonu 2017/2018.

- Rozmawiałam z trenerem po meczu z Piotrkowianinem, po którym złożył swoją rezygnację z pełnionej funkcji - wyjaśnia Agnieszka Laskowska, prezes MMTS Kwidzyn S.A. - Chciałam, aby nieco ochłonął i zastanowił się nad swoją decyzją, więc dałam mu czas do namysłu. Maciek stwierdził jednak, że w obecnej sytuacji jest to dla niego zbyt duże obciążenie. Mimo wszystko umówiliśmy się, że poprowadzi zespół MMTS do końca sezonu.

Ustępujący szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podkreśla, że jest wiele czynników które wpłynęły na podjętą przez niego decyzję. Do końca sezonu 2017/2018 nie chce jednak komentować swojej rezygnacji”.

 

„Pilot” przechodzi do Kalisza

W tym samym dniu wstawiona została kolejna personalna informacja:

„Maciej Pilitowski od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Energii MKS Kalisz. Nominalny środkowy rozegrania związał się z nowym klubem dwuletnią umową.

Obecny sezon jest czwartym, w którym popularny „Pilot” broni barw kwidzyńskiego klubu. Do MMTS przeszedł w 2014 roku z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, w którym zadebiutował na boiskach Superligi. W barwach MMTS był podstawowym środkowym rozgrywającym zespołu, z konieczności grającym ostatnio także na lewym lub prawym rozegraniu. W kwidzyńskim klubie pozostanie do końca sezonu 2017/2018. Od lipca będzie bronił już barw Energii MKS Kalisz, do której w tym sezonie trafił już inny gracz kwidzyńskiego klubu: Marek Szpera”.

Oceń artykuł
Autor: oprac. marco | Poniedziałek 19 marca 2018 | 000 2790
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2020 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem