Poniedziałek 10 grudnia 2018 | Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
14ms
08:50 16:23

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

BAT SIERAKOWICE - MTS BASKET KWIDZYN 68:71 (13:23, 14:18, 19:11, 22:19)

Koszykarze Basketu przyzwyczaili nas od czasu do czasu do emocjonujących spotkań. Tym razem taki właśnie mecz odbył się w Sierakowicach. Po wyrównanym początku przewagę pod koniec pierwszej kwarty uzyskał zespół Basketu prowadząc 6-8 punktami. W drugiej kwarcie przewaga gości wzrosła nawet do 18 pkt., lecz na przerwę do szatni schodzili koszykarze Basketu z zapasem 14 pkt. (27:41).

I mogło się wydawać, że wszystko już jest rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Przewaga 10-12 punktowa utrzymywała się przez większość kwarty. Jednak przez ostatnie 3 minuty zawodnicy Basketu rzucali po obręczach a gospodarze mieli zaledwie 6 pkt. straty, by po dwóch minutach czwartej kwarty doprowadzić do remisu i nawet wyjść na prowadzenie 60:57. I to teraz kwidzyniacy musieli gonić wynik. Dosłownie na 2 minuty przed końcem spotkania gospodarze jeszcze prowadzili, ale Basket lepiej rozegrał końcówkę i wyszedł na 3 pkt. prowadzenie po celnym rzucie spod kosza i 1 celnym rzucie osobistym. Na 15 sekund przed końcową syreną piłka była jeszcze w posiadaniu drużyny z Sierakowic, lecz na szczęście rzut za 3 pkt. był bardzo nieudany i to Basket mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

- Jak zwykle drużynę Basketu należy pochwalić za walkę i serce zostawione na parkiecie. Chłopaki pokazali w tym spotkaniu namiastkę czegoś co w przyszłości może zaprocentować, a mianowicie byli drużyną (nawet gdyby przegrali) – powiedział nam po meczu trener-prezes Dariusz Litwin.
Autor: sam | Środa 7 marca 2018 | 000 422