Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
14ms
08:25 18:31

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

SPARINGI MMTS-U

MMTS rozegrał w dniach 5-6 stycznia dwa mecze sparingowe w Piotrkowie Trybunalskim. Kwidzyniacy wystąpili w Piotrkowie w okrojonym składzie. Zabrakło kontuzjowanych zawodników (Potoczny, Szczepański), a także powołanych do reprezentacji (Krieger, Nogowski, oraz Guziewicz - młodzieżówka). Przypomnijmy także, że od 1 stycznia zawodnikami naszego klubu nie są Marek Szpera i Paweł Genda. Stąd swoją szansę dostało kilku juniorów.

Na początek podopieczni Macieja Mroczkowskiego rywalizowali z gospodarzami. Spotkanie te przez praktycznie cały czas było wyrównane a remis był często widniejącym rezultatem na tablicy wyników. O wszystkim zadecydowało ostatnie pięć minut spotkania, gdzie znacznie skuteczniejsi byli miejscowi i dzięki temu wygrali 32:29.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MMTS Kwidzyn 32:29 (17:16)

Szczecina, Dudek, Żurawski – Rosiak 8, Kryński 7, Peret 5, Ossowski 3, Dereszkiewicz 2, Dymik 2, Kutyła 1, Janikowski 1, Pilitowski, Przytuła, Skiba.

W drugim spotkaniu rywalem czarno-czerwonych był czeski zespół TJ Sokol Nove Veseli. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu MMTS-u. Długimi momentami brakowało skuteczności pod bramką rywala. W efekcie Czesi wyszli na prowadzenie różnicą trzech trafień. W końcówce pierwszej połowy gra kwidzyniaków się poprawiła i przegrywali do przerwy tylko jednym golem.  Po zmianie stron gra MMTS-u uległa znacznej poprawie, zarówno w ataku, jak i obronie. Objął on prowadzenie w pewnym momencie różnicą aż pięciu bramek (22:17). Dzięki temu mógł spokojnie kontrolować przebieg meczu do jego zakończenia.

MMTS Kwidzyn – Sokol Nove Veseli 25:22 (11:12)

Szczecina, Dudek, Żurawski – Kryński 9, Pilitowski 5, Rosiak 4, Dereszkiewicz 2, Ossowski 2, Janikowski 2, Peret 1, Dymik, Skiba, Przytuła.

Autor: Jarosław Kowalski | Poniedziałek 8 stycznia 2018 | 000 626