Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
08:25 18:31

WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

LIDER TRACI PUNKTY

Koszykarze Basketu pojechali w miniony weekend do wicelidera Bat Sierakowice. Spotkanie zapowiadało wiele emocji i tak też było.

Na początku meczu gospodarze wyszli na prowadzenie i utrzymali 5 punktową przewagę do końca kwarty. Natomiast na początku drugiej, goście doszli do głosu i objęli prowadzenie 24:28, lecz miejscowi szybko zniwelowali straty i schodzili na przerwę z zapasem 6 punktów (40:34).

Po zmianie stron znowu Basket wyszedł na prowadzenie (40:41) i wynik cały czas oscylował przy remisie. Na 2 minuty przed końcem 3 kwarty (przy stanie 55:55) kwidzyniacy trafili pod rząd 7 punktów i wychodzili na 4 kwartę wygrywając 55:62. Mimo to ostatnia kwarta należała do gospodarzy, którzy szybko odrobili straty i po 4 minutach był remis. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej 1,5 minuty, kiedy to przy stanie 73:72 dla gospodarzy Basket nie zdołał już rzucić żadnego punktu a miejscowi niesieni dopingiem dorzucili jeszcze 5 oczek wygrywając tę batalię 78:72

Jest to pierwsza porażka Basketu w tym sezonie, która na szczęście nie zmienia kolejności w tabeli. Należy podkreślić wielką determinację i chęć zwycięstwa gospodarzy. Basket walczył do ostatniej sekundy, ale tym razem zabrakło trochę szczęścia i również doświadczenia, którego tak bardzo potrzebują nasi zawodnicy - i właśnie tego szczęścia i doświadczenia oraz ciężkiej pracy na parkiecie życzymy im w Nowym Roku, aby osiągnęli swoje cele i marzenia w tej widowiskowej dyscyplinie.