Poniedziałek 22 stycznia 2018 | Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
08:44 17:07

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

ENERGA MKS KALISZ – MMTS KWIDZYN 19:21 (10:8)

Zawodnicy MKS Energa Kalisz zamierzali swoim kibicom zrobić świąteczny prezent w środowy wieczór. Miejscowi wierzyli, że osłabiony MMTS Kwidzyn będzie do ogrania. Tym bardziej, że pozyskali Marka Szperę a morale w kwidzyńskiej drużynie również zostały nadszarpnięte.

Kilka dni temu kaliski klub podpisał kontrakt z nowym rozgrywającym - Markiem Szperą. Nasz były zawodnik leczy kontuzję łokcia i zadebiutuje w barwach MKS-u dopiero w styczniu. Gdyby zagrał to prawdopodobnie nie mielibyśmy radosnych wieści, ponieważ pojedynek okazał się bardzo wyrównany i wiele nie brakowało do przegranej MMTS-u.

Od pierwszych minut gospodarze w defensywie postawili mur, przez który goście tylko sporadycznie przechodzili. A jak już to uczynili to często na ich drodze stawał świetnie broniący - Edin Tatar. W efekcie do 25 minuty kwidzyniacy mieli w swoim dorobku zaledwie cztery gole (7:4). Dobrze, że w ciągu kolejnych 5 minut zdołali podwoić swoje konto bramkowe i zmniejszyć dystans do rywala.

W drugiej połowie trudno było gospodarzom prowadzić atak pozycyjny a zaczęło brać górę doświadczenie rywali. MMTS zdecydowanie lepiej ustawił szyki obronne. Po niespełna czterech minutach kwidzyniacy wyszli na prowadzenie (10:11). Trener gospodarzy natychmiast wziął czas, ale na niewiele się to zdało. Jeszcze przed upływem kwadransa rywale dołożyli cztery kolejne trafienia i było 12:16. Po kolejnym przestoju MKS-u przewaga gości wzrosła do pięciu bramek (13:18) i kaliszanie nie potrafili odrobić straty a jedynie zdołali zmniejszyć ją do dwóch trafień i ostatecznie przegrali 19:21.

Z całego składu 11 grających zawodników MMTS-u zdecydowanie najlepiej wypadł Michał Peret, który nie dość, że był ostoją całego zespołu to zdołał zdobyć 8 bramek. Tak więc, cieszą punkty i zwycięstwo w tak trudnym czasie dla całego kwidzyńskiego klubu.

Energa MKS Kalisz – MMTS Kwidzyn 19:21 (10:8)

Energa MKS Kalisz: Tatar, Zakreta – Galewski 5, Krycki 5, Bałwas 3, Adamski 2, Bożek 1, Drej 1, Kniaziew 1, Misiejuk 1, Adamczak, Czerwiński, Kobusiński, Kwiatkowski, Wojdak.

Kary: 8 min. Rzuty karne: 1/2

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina – Peret 8, Genda 6, Guziewicz 2, Nogowski 2, Ossowski 2, Rosiak 1, Krieger, Kryński, Przytuła.

Kary: 4 min. Rzuty karne: 0/1

Autor: oprac. marco | Czwartek 14 grudnia 2017 | 000 762