Piątek 15 grudnia 2017 | Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
08:55 16:23

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

MMTS KWIDZYN - MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 27:21 (15:11)

Z powodu organizacyjnych kłopotów kibice obawiali się niespodzianki w sobotnim meczu, ale nic takiego się nie zdarzyło. Była to w sumie łatwa przeprawa dla kwidzyniaków, chociaż sam początek spotkania tego nie zapowiadał. Było to ważne zwycięstwo, bo nagrodzone ostatecznie czterema punktami.

Rzeczywiście goście na początku meczu sprawiali wrażenie drużyny lepiej dysponowanej, ale taki stan trwał do ok. 13 minuty, kiedy to MMTS zdobył cztery bramki z rzędu i wypracował w ten sposób bezpieczną przewagę. Spora w tym zasługa Pawła Gendy, który okazał się nieomylnym egzekutorem rzutów karnych i stwarzał największe zagrożenie pod bramką gości. Na szczęście, miał w tym wsparcie Michała Pereta. Kwidzyniacy jedynie na chwilę pozwolili przyjezdnym uwierzyć w ewentualny sukces. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem MMTS-u 15:11.

W drugiej odsłonie jednak elblążanie nie zamierzali poddawać się i próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale taki stan rzeczy trwał do 48 min. spotkania (22:20), bo potem gospodarze nie pozostawili żadnych złudzeń, która drużyna jest znacznie lepsza. Do Gendy dostroili się Maciej Pilitowski oraz Kamil Krieger. Elblążanie w ostatniej fazie meczu popełnili masę niewymuszonych błędów a dodatkowo swoją dobrą dyspozycję zaczął sygnalizować Krzysztof Szczecina a to w zupełności wystarczyło do pokonania „meblarzy”. Niezbyt liczna widownia (jak na kwidzyńskie standardy) mogła poczuć się usatysfakcjonowana, chociaż w głowach kibiców zamęt siał zupełnie inny problem.

MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 27:21 (15:11)

MMTS Kwidzyn: Szczecina 1, Dudek - Grzenkowicz, Genda 11, Kryński, Krieger 3, Peret 5, Szpera, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Janikowski 2, Pilitowski 1, Przytuła.