Piątek 15 grudnia 2017 | Imieniny: Niny, Celiny, Krystiany
08:55 16:23

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Z MNIEJSZĄ AGRESJĄ

W minioną niedzielę Basket Kwidzyn grał na wyjeździe z Neptunem Politechnika Gdańska w ramach 5 kolejki III ligi mężczyzn. Zespół gospodarzy przystąpił do spotkania bardzo zmotywowany, co uwidoczniło się po pierwszej połowie na tablicy wyników 47:41.

Spotkanie to od początku było wyrównane i obfitowało w sporą ilość przewinień. Po pierwszej kwarcie mieliśmy remis, ale w drugiej to miejscowi zyskali kilka oczek przewagi. Goście wyszli na parkiet bez należnego respektu - tak jakby mecz miał sam się ułożyć po ich myśli.

- Przegrywaliśmy dużo pojedynków jeden na jeden oraz zbiorek na tablicy – mówi nam Dariusz Litwin, trener i jednocześnie prezes kwidzyńskiego klubu. - Na drugą połowę meczu mój zespół wyszedł już bardziej zmotywowany i zdecydowanie poprawił grę w obronie.

Decydująca okazała się trzecia kwarta. W 8 min. tej części gry pojawił się wynik 53:65 i wiadomo było, że tego meczu zespół z Kwidzyna już nie przegra, lecz nie można odmówić wielkiej ambicji i determinacji ekipie z Gdańska. Warto dodać, że byli to juniorzy, którzy nie załapali się na II ligowy mecz rozgrywany w tym samym dniu. Summa summarum kwidzyniacy rozegrali w miarę poprawne spotkanie w ataku, natomiast szwankowała obrona. Stąd aż 85 punktów po stronie strat. W czwartej kwarcie przyjezdni bardziej skupili się na utrzymaniu wypracowanej wcześniej przewagi.

Warto zwrócić też uwagę, że Basket po raz pierwszy w tym sezonie nie grał tak agresywnie jak w poprzednich meczach (krycie swoich rywali na całym boisku). Jednak najważniejsze jest to, że dzięki temu Basket Kwidzyn na półmetku rozgrywek prowadzi z kompletem zwycięstw.

Neptun Politechnika Gdańska - MTS Basket Kwidzyn 85:93 (23:23, 24:18, 15:29, 23:23)

Dariusz Puncewicz 23, Kacper Więckowski 22, Tomasz Barganowski 15, Adrian Posim 13, Marcin Stasiuk 11, Marcin Szwedowicz 5, Mateusz Grabowski 2, Łukasz Jaworowicz 2, Dawid Monkielewicz, Tomasz Kurpiewski, Paweł Leszczyński.

Autor: Jarosław Kowalski | Piątek 1 grudnia 2017 | 000 200