Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
6°C WIATR:
14ms
08:25 18:31

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > O tym się mówi

ZAWIESZONA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

Jak widać wszystkich się nie zadowoli. Wcześniej informowaliśmy o pierwszym parkomacie w naszym mieście. Z takiej możliwości skorzystał market Carrefour przy ul. 3 Maja wprowadzając opłaty za parking. Jednak nowa strefa płatnego parkowania funkcjonowała przez krótki czas, bo od 17 listopada ponownie miejsca postojowe są bezpłatne.

 

Strefy płatnego parkowania to obszar charakteryzujący się znacznym deficytem miejsc postojowych. Market Carrefour skorzystał z takiej możliwości i parking przy sklepie był płatny. Z tym, że pierwsza godzina była gratis a każda następna 3 zł, z kolei za brak ważnego biletu trzeba było zapłacić 95 zł. Od kilku dni wszystkie parkometry zostały zakryte a na nich umieszczono kartki informujące o nieczynnych urządzeniach. Dodatkowo na oficjalnym fanpage kwidzyńskiego sklepu można znaleźć wpis: Szanowni Klienci, odpowiadając na Państwa potrzeby - od dnia dzisiejszego do końca roku tj. w okresie świątecznym nasz parking będzie bezpłatny. Zapraszamy serdecznie na zakupy”.

W następstwie podjętych działań znów trudno znaleźć wolną lukę parkingową, ale część mieszkańców przyjęła takie rozwiązanie z zadowoleniem. Wśród komentarzy pojawią się też takie, które wytykają handlowcom brak konsekwencji, ale są również i tacy, którzy z utęsknieniem wyczekują powrotu do strefy płatnej.

Oceń artykuł
Autor: eska | Poniedziałek 27 listopada 2017 | 001 3078
dżep
09-12-2017, 19:59
IP: 94.254.161.21
Parkometry, generalnie strefa płatnego parkowania, powinny powstać wzdłuż ulicy Chopina.
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem