Środa 21 sierpnia 2019 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
AVIVA - SPRAWDZAMY JAKOŚĆ KWIDZYŃSKIEGO POWIETRZA - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Kronika policyjna

CZOŁÓWKA W GÓRKACH

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek (6 listopada), przed południem na drodze wojewódzkiej nr 521. W Górkach zderzyły się czołowo renault scenic i ciężarowy man. W wypadku poważnie ranny został 67-letni kierowca renault, który przewieziony został do szpitala w Gdańsku.

 

- Około godz. 11-tej dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na drodze wojewódzkiej nr 521, w miejscowości Górki doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci - relacjonuje mł. asp. Bożena Schab, rzecznik prasowy KPP Kwidzyn. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący renault scenic 67-letni mieszkaniec Kwidzyna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pas ruchu przeciwnego i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym manem, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu świeckiego.  

W wyniku zderzenia poważnie ranny został 67-latek jadący osobówką. Z urazem głowy, płuc i połamanymi żebrami został przetransportowany do szpitala w Gdańsku. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze chwilowo był zablokowany.  

- Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że kierowca tira był trzeźwy, natomiast od kierowcy renault została pobrana krew do badań na trzeźwość. Teraz kwidzyńscy śledczy wyjaśniać będą wszystkie przyczyny i okoliczności tego poważnego wypadku – dodaje rzecznik policji.  

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że podczas niesprzyjającej aury i trudnych warunków na drodze należy zdjąć nogę „z gazu”. Bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Wtorek 7 listopada 2017 | 000 4802
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2019 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem