Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
5°C WIATR:
14ms
08:25 18:31

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

MISTRZ NASZEJ LIGI (WSTĘPNIAK)

Marek SidorTekst dzisiejszego wstępniaka zainspirowany został moim spontanicznym wystąpieniem podczas sobotniej inauguracji roku akademickiego w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Czasami tak jest, że człowiek nic nie planuje... a tu magicznie układają się wszystkie puzzle i nagle całość staje się cudownym doznaniem. Tak też i było...

Rozpocząłem przemowę od wątku, który dzień wcześniej był podjęty na debacie „Pomorskie poszerzenie pola kultury” i wtedy to właśnie uczestnicy zastanawiali się jak wykorzystać potencjał kulturowy lokalnej społeczności. Więc zwróciłem uwagę, że mankamentem naszej społeczności jest ciągły brak szacunku dla swoich (najbliższych nam) przedsięwzięć. Wolimy wszystko co jest „importowane”, albo daleko funkcjonujące poza miejscem naszego zamieszkania. Nie zauważamy ludzi w najbliższym otoczeniu, którzy często tworzą coś wyjątkowego i godnego podziwu. Takim właśnie m.in. działaniem jest prowadzenie jedynej kwidzyńskiej uczelni. Jeżeli nie będziemy się z nią identyfikowali i nie będziemy jej hołubili, to mimo woli wpływać będziemy na osłabienie lokalnego potencjału. Jeśli chcemy harmonii, dobrobytu, musimy być gotowi na podejmowanie działań akceptujących (a nawet wspierających) ponad przeciętne działania pozostałych mieszkańców Kwidzyna. No... i oczywiście – czyńmy innym to, co chcielibyśmy, żeby i nam czyniono. Karma wraca. 

Mam nadzieję, że w przyszłości to samorządowcy będą katalizatorem naszych wszelkich zamierzeń i koncepcji - śmiało wykraczających ponad przeciętność. Nie ma lepszego sposobu na właściwy rozwój społeczności lokalnej.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Poniedziałek 30 października 2017 | 002 3776
X
31-10-2017, 06:08
IP: 31.0.120.103
GNIOT. Bełkot populisty prubującego jeszcze ugrać kilka głosów wyborczych. Ble.
John Wayne
31-10-2017, 08:12
IP: 80.50.230.2
Fakt - z Krzysztofiaka taki samorządowiec, jak z koziej [cenzura] trąba. Zwykły działacz polityczny zapatrzony w swoich wodzów w gdańsku i Warszawce.
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem