Poniedziałek 22 października 2018 | Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
6°C WIATR:
14ms
08:25 18:31

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Puls Kwidzyna > Wstępniaki

CO ZROBI NASZ BURMISTRZ? (WSTĘPNIAK)

Marek SidorZa mniej więcej rok czekają nas wybory samorządowe i wtedy to będziemy mieli sposobność wybrać nowych radnych a przede wszystkim zagłosować na najlepszego z najlepszych kandydatów na Burmistrza Miasta Kwidzyna. Po wielu latach monorządów, bez naturalnego wietrzenia przez wyborców miejskich urzędów (i innych zależnych podmiotów) - zbliża się wyjątkowa okazja zmiany oblicza kwidzyńskiej ziemi. Mieszkańcy Kwidzyna zasługują na coś więcej niż przeciętność i w końcu muszą zacząć czerpać całymi garściami z bardzo sprzyjających warunków otoczenia.

Przede wszystkim wpływ na taką sytuację ma stabilny budżet, który rokrocznie zasilany jest potężnymi kwotami przez firmy funkcjonujące na terenie miasta. Dlatego KWW Kwidzyniacy od dawna postuluje, aby ograniczyć do minimum dochody od osób fizycznych, bo one w żaden istotny sposób nie mają wpływu na kondycję naszego budżetu. O tym wszyscy wiedzą od dawna, a pomimo tego mamy do czynienia z ciągłym drenowaniem kieszeni przeciętnego kwidzyniaka. Z tym trzeba w końcu skończyć i nie ukrywam, że będzie to stosunkowo łatwe zadanie.

Nieco trudniejszym przedsięwzięciem okazać się może wykreowanie atutów turystycznych do takiego poziomu, że sąsiedni Malbork będzie odczuwał z naszej strony realną konkurencję. Nie wspominając już o bliskim Gniewie, który przyciąga w tej chwili zdecydowanie więcej gości niż wszystkie kwidzyńskie atrakcje do kupy wzięte (?!). Po latach całkowitej nijakości i przypadkowości promocyjnej NASZ burmistrz zdoła zmienić tę niezdrową tendencję a służby inwestycyjne będą musiały niezwłocznie wykonać miejsca parkingowe dla większej ilości autobusów. To będzie konsekwencja zagospodarowania przez służby komunalne najważniejszej przestrzeni publicznej i wykreowanie w niej również prywatnych miejsc, które uzupełnią ofertę turystyczną grodu.

To nie są tylko słowa. Wszyscy wiemy, że dotychczasowi włodarze przespali nie tylko okazje, ale również ważne historyczne daty, które powinny być wykorzystane do stworzenia stałego (!!!) produktu turystycznego (z charakterystycznym logiem). Jak trudno jest przekonać rządzących naszym miastem, że Plac Jana Pawła II powinien, w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych, dysponować mobilnym lodowiskiem. Chowanie takiej atrakcji na obrzeżach miasta jest działaniem minimalistycznym i całkowicie nieroztropnym. Miasta, które posiadają zdecydowanie większy potencjał od Kwidzyna lokują taką infrastrukturę w samym centrum i czerpią z tego określone profity.

Wykorzystanie przestrzeni publicznej to jest mój ulubiony temat i mógłbym o nim mówić (pisać) godzinami. Przyjdzie zapewne czas podzielić się swoją wiedzą i pomysłami przy tworzeniu (a właściwie – uaktualnianiu) programu wyborczego KWW Kwidzyniacy. Jednego jestem pewien, że NASZ burmistrz nie będzie miał najmniejszego kłopotu z wyposażeniem śródmieścia w sprawne i czyste toalety publiczne. W obecnej kadencji samorządu jest to temat, który urósł do rangi problemu wałkowanego przez radnych od kilku miesięcy, a co tu dopiero mówić o właściwym wykorzystaniu przez samorząd Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Skala zupełnie inna, ale indolencja porównywalna.

Jednak najważniejszym mankamentem jest nieumiejętne wykorzystanie potencjału osobowego. NASZ burmistrz nigdy nie będzie dzielił mieszkańców na „swoich” i „obcych”, bo każdy menadżer wie, że najlepsze efekty uzyskuje się przez umiejętne budowanie dobrej atmosfery, umożliwiającej skuteczną współpracę najlepszych ludzi w danym środowisku, bez względu na występujące różnice (w tym antypatie), które powinny schodzić na plan dalszy przy osiąganiu wspólnego celu.

Oceń artykuł
Autor: Marek Sidor | Poniedziałek 23 października 2017 | 003 5142
Gapa
23-10-2017, 16:56
IP: 91.232.175.243
Przecież już tym tekstem dzielisz gościu w Kwidzynie ludzi na naszych i innych !
NASZ , nasz L
Kwidzynie od urodzenia
29-10-2017, 17:36
IP: 5.172.235.255
Co tu mówić o burmistrzu Krzysztofowi i całej
tej nieudolnie proszkiem ekipie. Wystarczy popatrzeć na ulice handlowe Kwidzyna. To miasto umiera przez ich działania
Alka
09-11-2017, 20:59
IP: 188.146.179.64
Nasz burmistrz uderzył bezpośrednio w dzieci najmłodszych kwidzyniakow swoją decyzja o obciążeniu dzieci dodatkowa opłata za zajęcia na basenie. Za korzystanie z infrastruktury na którą w podatkach składają się ich rodzice. Proszę zajmujecie się tym. Mieszkańcy Kwidzyna muszą wiedzieć o tym jak uderza się w dzieci.
PROGNOZA POGODY KWIDZYNIACY MAM
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem