Poniedziałek 23 października 2017 | Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii
08:28 18:29

POGODA
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

CHROBRY GŁOGÓW - MMTS KWIDZYN 23:26 (12:11)

Udał się kwidzyńskim szczypiornistom wyjazd do Głogowa. Ekipa Macieja Mroczkowskiego odniosła zasłużone zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu z Chrobrym Głogów i umocniła swoją trzecią pozycję w tabeli ligowej.

Pierwszy gol niedzielnego spotkania padł dopiero w czwartej minucie i to za sprawą naszego Pawła Gendy. Od samego początku wyczuwało się sporą nerwowość w poczynaniach obu drużyn. Skutkowało to dużą ilością błędów i pudłowaniem nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. Stosunkowo szybko rywalizujące zespoły opanowały tę sytuację i regularnie zaczęły zdobywać bramki. Do 12 minuty wynik oscylował koło remisu, ale to goście jako pierwsi zburzyli ten porządek i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W powiększeniu przewagi nie przeszkodziło kwidzyniakom wykluczenie Alana Guziewicza. Wydawało się, że MMTS bez większych problemów pokona miejscowych, lecz po chwili gospodarze odrobili straty i w 20 minucie doprowadzili do remisu (8:8). W ostatnich minutach pierwszej odsłony głogowianie wypracowali minimalną przewagę i na tablicy mieliśmy wynik 12:11.

Zaraz po wznowieniu gry gospodarze powiększyli swój stan posiadania, ale na szczęście po kilku minutach kwidzyniacy doprowadzili do wyrównania. Teraz to głogowianie zaczęli seryjnie robić błędy (przede wszystkim faule w ataku) a goście umiejętnie to wykorzystywali. MMTS zdobył cztery bramki z rzędu (18:15). Mecz był pasjonujący i z dużą dawką adrenaliny. W całym meczu sędziowie ukarali zawodników dwuminutowymi karami aż 11 razy, ale to goście wykazali się lepszą dyspozycją. Szczególne słowa uznania należą się Michałowi Potocznemu, ponieważ w dużej mierze dzięki jego postawie ostatecznie triumfował zespół z Pomorza.

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Adam Babicz 6, Michał Bartczak 5, Damian Krzysztofik 3; dla MMTS - Michał Potoczny, Adrian Nogowski - po 6, Marek Szpera, Paweł Genda - po 4.

Autor: oprac. eska | Niedziela 1 października 2017 | 000 194