Wtorek 21 sierpnia 2018 | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii
18°C WIATR:
18ms
06:34 21:00

Rejestracja Zaloguj się
RADIO KWIDZYNIAKÓW
WIRTUALNA WYCIECZKA PO KWIDZYNIE - panoramiczne zdjęcia - KLIKNIJ TUTAJ

Gospodarka > Samorząd

INNE GODZINY SESJI PRZEDMIOTEM SPORU

Od wielu lat sesje Rady Miejskiej w Kwidzynie odbywały się w godzinach popołudniowych. Czasami zbyt obfity program pozwalał kończyć posiedzenia bardzo późną porą, lecz takie przypadki zdarzały się sporadycznie. Nikomu zatem do tej pory nie przeszkadzało, że radni rozpoczynali pracę o godz. 16.15. Jednak coś musiało się zmienić, ponieważ nowy przewodniczący (Mariusz Wesołowski) znacznie przyśpieszył obrady i ich początek wyznaczył na godz. 10.00.

 

Jak się okazało nie wszystkim ta „nowinka” przypadła do gustu i na pierwszej powakacyjnej sesji część radnych skrytykowała to rozwiązanie.

 

Marek Sidor

Chciałbym wyrazić pogląd jednoznacznie dezawuujący pomysł posiedzeń rady rozpoczynających się o godz. 10.00. Według naszej oceny porządek, który do tej pory funkcjonował (czyli godziny popołudniowe) był najlepszym rozwiązaniem. Była to najlepsza pora, która w żaden sposób nie kolidowała z obowiązkami służbowymi niektórych radnych. Przypomnę, że wielu naszych radnych jest pracownikami tzw. sfery budżetowej, a inni prowadzą swoją działalność gospodarczą. Nie można o jednej porze pobierać dwóch wynagrodzeń.

 

Mariusz Wesołowski

Brałem przede wszystkim pod uwagę, że popołudniowe sesje w miesiącach mocno przeładowanych programem kończą się o godz. 21-tej. Poza tym, dla sprawności pracy rady potrzebna jest dostępność referatów w urzędzie. W godzinach dopołudniowych często jesteśmy zapraszani na różne uroczystości (szczególnie bliżej Świąt Wielkanocnych, czy Bożego Narodzenia) i to też skutkuje tym, że niestety musimy zrezygnować z obecności na tych społecznych uroczystościach.

 

Roman Szałapski

Wysłuchałem z uwagą argumentacji (zarówno radnego Marka Sidora jak i Pana Przewodniczącego) i obawiam się, że Pańskie argumenty Panie Przewodniczący jakoś nie przekonują. Do tej pory pracowaliśmy po południu i nie widzieliśmy żadnych przeszkód. Teraz powinniśmy wszyscy być w pracy. Niektórzy są przedsiębiorcami - powinni zajmować się przedsiębiorstwem, niektórzy są nauczycielami - powinni grać na skrzypcach. To się nie godzi, żeby być na dwóch etatach. Tym bardziej, że bierzemy za to diety.

 

Lidia Bielawska – Karatysz

Do każdego z radnych zadzwoniłam (oprócz dwóch). Czterem radnym jest wszystko jedno. Trzem radnym podoba się godzina 10.00. Przy dotychczasowej godzinie chce pozostać 11 radnych. Zatem  większości ta wczesna pora nie pasuje.

 

Jacek Strociak

Jest jeszcze jeden argument. Transmisja telewizyjna sesji rozpoczynającej się o godz. 10-tej nie będzie powszechna dla mieszkańców.

 

Jarosław Golder

O porządku obrad decyduje przewodniczący a my powinniśmy się dostosować do tego co przewodniczący  postanowi.

 

Marek Sidor

Panie Przewodniczący skoro problemem jest, że posiedzenia sesji trwają zbyt długo to trzeba je nieco przyśpieszyć. Nasza propozycja jest taka, aby posiedzenie rady rozpoczynały się o godz. 15.00 a nawet o godz. 14.00. Takie rozwiązanie będzie kompromisowe.

We czwartek (28 września) odbyła się kolejne posiedzenie rady i tak jak wczeniejsza sesja rozpoczęła się ono o godz. 10.00. Przewodniczący Mariusz Wesołowski chce przetestować dłużej ten niepopularny wśród radnych pomysł.

Oceń artykuł
Autor: oprac. eska | Piątek 29 września 2017 | 000 998
KWIDZYNIACY MAM PROGNOZA POGODY
Prawa autorskie 2010 - 2018 © Puls Kwidzyna | Projekt i wykonanie Studio Siedem